להקת טיפקס חוגגת יומולדת לאלבומם המצליח ביותר במופע עם 35 נגני תזמורת ירושלים מזרח ומערב ובניצוחו של תום כהן. שרון רוטר שמעה מהסולן קובי אוז ומתום כהן על שיתוף הפעולה ביניהם.

תום וקובי נפגשו לראשונה לפני שבע שנים, כשאוז התארח במופע מיוחד של התזמורת. כהן, שהושפע מאד מהלהקה עוד מילדותו, הבין מיד שהשניים חולקים מכנה משותף לא קטן, ומבחינתו מופע משותף היה רק שאלה של זמן. במופע טיפקס יחזרו לערב אחד לשורש הים-תיכוני שלהם עם שורה של להיטים מכל הזמנים ועוד הפתעות…

המנצח תום כהן. צילום: דניאל קמינסקי.

תום כהן מספר על החיבור: “טיפקס היו מאבות המזון של הנעורים שלי. היו לי כל הקסטות שלהם והייתי מאזין להן שוב ושוב. בהמון מובנים טיפקס בישרו את בשורת ה״מזרח מערב״ עוד הרבה לפני שאני חלמתי להיות מוסיקאי מקצועי. מדובר בשילוב של סגנונות וטעמים שביחד יוצרים משהו מאוד ייחודי וישראלי. עמוק ומלא רבדים, אבל ללא חשיבות עצמית מיותרת. אני מתרגש מאוד לקראת המופע. קחו את האנרגיה ושמחת החיים של נגני התזמורת, היצירתיות והשואו האדיר של טיפקס, תוסיפו לזה את העיבודים שלנו ונראה לי שיהיה מטורף”.

מה עוד אתה עושה בימים אלו?

“מלבד הפרויקטים של התזמורת עם טיפקס, חוה אלברשטיין ודימיטריס באסיס מיוון אני מתכונן עכשיו לפסטיבל ערבסק – עכו, שיתקיים ביוני זו השנה השלישית בניהולי האומנותי, ונערך לפרויקטים במרוקו ובאירופה עם התזמורת המרוקאית שלי בספטמבר הקרוב. במילים אחרות…לא משעמם”

צילום: אורית פניני.

קובי אוז, למה דווקא בחרתם את תזמורת מזרח- מערב לשת”פ הזה?

“אין טבעי מהחיבור שלנו עם תום כהן. הבחור המבריק הזה העמיד תזמורת מושלמת שכוללת בתוכה את כל מה שיפה בישראל, את התרבויות השונות והמגוון הרב. בעיני התזמורת היא כמו טיפקס של הנגינה הקלאסית – מחברת את הלב למקום הנכון. פגשתי את תום בעבר עוד כשהיה מנצח בתזמורת האנדלוסית אשקלון,  ומאז במשך השנים ראיתי אותו מנצח על קונצרטים מופתיים, ושמעתי אותו בפינות הרדיו אצל רינו צרור מרביץ מנעד במאזינים. תום הוא חבר לדרך המוסיקלית שלי, והוא וחברי התזמורת מעשירים את המוסיקה הרב תרבותית שלנו ומטעינים אותה בצבעים נוספים. בעזרת תזמורת ירושלים מזרח מערב ניתן דגש לצבע הצפון אפריקני ביצירתנו. המופע יהיה ‘טיפקס K4’..”.

קובי אוז. צילום: פלאש 90
שרון רוטר

שרון רוטר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.