דף הבית > אקטואליה וחדשות > "החיים שלי הם כמו בגטו"

"החיים שלי הם כמו בגטו"

סופיה מנשה בת ה-72, תושבת דרום תל אביב, מספרת על הפחד להסתובב ברחובות בלילה ועל קולם של התושבים שאינו נשמע: "מהרגע שמחשיך אנחנו לא יוצאים מהבית"

אחרי ביקור רה"מ בדרום תל אביב, סופיה מנשה בת ה-72, המתגוררת ברחוב לוינסקי בדרום העיר, מספרת בראיון ל'לפני כולם' שהיא מרגישה כלואה בגטו מאז שהחלה בעיית המסתננים. היא מפחדת להסתובב ברחוב בלילה ומרגישה שקולם של תושבי דרום תל אביב לא נשמע. לדבריה של מנשה, "החיים שלי הם כמו בגטו. מהרגע שמחשיך אנחנו לא יוצאים מהבית".

"אף אחד לא רואה אותנו", היא אומרת. "אחרי השעה חמש בערב, אני סגורה בבית כי כל הבניין מלא מסתננים. פחד אלוהים לצאת בערב, אני צריכה מג"בניקים או משטרה שילוו אותי. לא חשבתי שחיי יהיו כאלה חיים, שאני אפחד לצאת בלילה".

מסתננים ברחובות נווה שאנן, דרום ת"א. צילום: סוזנה שאנן, פלאש 90

 

אולם מלבד הפחד היומיומי שלה, מסבירה מנשה את האכזבה במצה הנוכחי. לדבריה, "הגעתי לכאן בשנת 53', בתור ילדה, כשהוקמה המדינה. חשבנו שיש סוף-סוף מדינה ליהודים, והגענו ארצה. אני פה כבר 40 שנה ולא מבינה למה הם מגיעים דווקא לכאן".

לפני כולם

לפני כולם

אולי יעניין אותך גם

נתניהו בשדרות: נעצור את טרור העפיפונים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר בשדרות עם ראשי רשויות מעוטף עזה והבהיר כי לא יקבל הפסקת אש שלא תכלול את הפסקת ההצתות