סמ"ר (22), ביחידת , מספר על רגעי הפיגוע אמש ביישובו (): "בזמן ארוחת שישי עם המשפחה שמענו צעקות מכיוון הבית של השכנים, יצאנו לראות מה קורה, אני ואבא שלי. כשראינו שמדובר באירוע יותר חמור, רצתי פנימה להביא את הנשק שלי. עמדתי מחוץ לבית וראיתי את המחבל מהחלון. הבנתי שאני צריך לנהוג בקור רוח ולהיות מקצועי. יריתו בו כדור אחד שפגע לו בבטן ונטרל אותו. בעיקר הייתי במקום הנכון בזמן הנכון".

סמ"ר ע', לוחם ביחידת עוקץ שירה במחבל, מספר על רגעי הפיגוע אמש בחלמיש

ע' לא הסתפק בכך, נכנס אל תוך הבית באקדח שלוף, חתר למגע עם המחבל. לאחר שנוטרל החל לסרוק את הבית מחשש שישנם מחבלים נוספים במקום, והעניק טיפול ראשוני לפצועים. "מנעתי אירוע חמור יותר", אמר ע'.

לדבריו, "אין ספק שזה אירוע מורכב ליישוב, אנחנו מאוד משתתפים בצער המשפחה ומחבקים אותה. באופן אישי זה אירוע מורכב ואני משתדל להתמקד בעובדה שבמעט שעשיתי מנעתי משהו שיכל אירוע הרבה יותר חמור בזמן קצר".

סמ"ר ע'שניטרל את המחבל בטבח בחלמיש בפגישה עם הרמטכ"ל. צילום: דובר צה"ל
סמ"ר ע'שניטרל את המחבל בטבח בחלמיש בפגישה עם הרמטכ"ל. צילום: דובר צה"ל

ע' אף סיפר כי "זו לא פעם ראשונה שאנחנו חווים אירוע מסוג זה. לפני 3 שנים אירוע דומה קרה בבית שלי עם אחותי הקטנה. נכנס ותקף אותה. בנס האירוע שהיה נגמר בתוצאות פחות גרועות כמו הפעם".

כזכור, בליל שבת אמש, חדר מחבל לתוך היישוב נווה צוף (חלמיש), נכנס לבית משפחת סלומון וטבח בסב ושני ילדיו. יוסף סלומון בן 70, חיה סלומון בת 46, ואלעד סלומון בן 36 ואב לחמישה ילדים נרצחו. הסבתא טובה בת 68 נפצעה.

החלון ממנו בוצע ירי הנטרול. צילום: TPS
החלון ממנו בוצע ירי הנטרול. צילום: TPS
כך נראה מטבח הבית מיד לאחר הטבח. צילום: דובר צה"ל
כך נראה מטבח הבית מיד לאחר הטבח. צילום: דובר צה"ל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.