ביום חמישי האחרון, כ-20 שהיו בדרכם לערב גיבוש, נתקעו בתחנת אוטובוס. הטירונים הבינו שלאור המצב נראה כי לא רק שיפספסו את ערב הגיבוש, הם גם צפויים להעביר את הלילה בתחנה. עד שהגיע דוד.

דוד אלצ'דייב, תושב שדרות, חלף על פני התחנה מלאת החיילים בזמן שהיה בדרכו הביתה אחרי משמרת ארוכה, ולא יכל להישאר אדיש. "הייתי עייף, נכנסתי לתדלק את האוטובוס בתחנת דלק בשדרות בדרך הביתה ושם ניגש אליי חייל וסיפר לי שהוא והחברים שלו נתקעו בדרך לערב גיבוש של היחידה" סיפר למאקו. "כשראיתי אותם בתחנה הבנתי שאסור להשאיר אותם במצב הזה, ישר עלה לי בראש שאיזה מחבל ינצל את זה לפיגוע דריסה". אלצ'דייב לא יכל להתעלם מהחיילים: "כשראיתי אותם נמסתי כאילו היה מדובר בילדים שלי, אז החלטתי לפעול כדי שהם יגיעו לערב גיבוש. היה לי ברור שאני לוקח אותם בכל מחיר ולא משאיר אותם ככה להיות לבד בלילה".

הנהג האצילי שסיים משמרת של 11 שעות על ההגה, עלה מול חדר הבקרה וביקש ממנהלו לבצע את הנסיעה: "מנהל הביצוע אמר לי שאין בעיה שאסיע אותם וארשום לי שעות נוספות. סירבתי בתוקף, אמרתי לו שאני עושה את זה על חשבון הזמן הפנוי שלי ומכל הלב. אמרתי לחיילים לעלות לאוטובוס ושאנחנו נוסעים למושב תלמים".

החיילים המאושרים עלו לאוטובוס ושרו כל הדרך שירים לנהג שעזר להם. "הייתי קצת נבוך כי הם שרו לי שירים, 'דוד מלך ישראל', אבל התרגשתי מאוד. הם כמו מלאכים בשבילי. הסעתי אותם עד לבית במושב שבו חיכו להם החברים מהיחידה. הם הזמינו אותי לאכול איתם אבל הייתי חייב לחזור הביתה. הכי חשוב שגרמתי להם שמחה בלב והם לא נשארו בלילה בתחנה".

אלצ'דייב פרסם בחשבון הפייסבוק שלו תמונה שלו עם החיילים המאושרים, וכתב: "בימים אלו אנחנו חייבים להוקיר אהבת חינם וטעם טוב ובמיוחד שמדובר עוד בחיילינו היקרים אוהב. אותכם ושמחתי להיות חלק בשמחה שהענקתי לכם ישמור אותכם האל צבא אריות מספר אחד בעולם".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.