החוק לפיצול התאגיד אושר במהלך הלילה (ה’) לאחר דיון לילי סוער במליאת הכנסת. לפי הצעת החוק, החדשות יוקם בנפרד לתאגיד השידור הציבורי. הצעת החוק עברה בקריאה שנייה ושלישית לאחר ש-43 תמכו ו-33 התנגדו.

“בסוף נקבל את אותו השמאל”. מתוך ‘הפטריוטים’. ימים א’-ה’ ב-22:00

יו”ר הקואליציה ח”כ () פתח את הדיון ואמר: “אני מבקש את תמיכת החברים בהצעת החוק, לאחר עבודת ההכנה הרצינית שנעשתה בוועד בכ-40 שעות דיונים. הצעת החוק הזו מתקנת את זו הקודמת אשר הקימה את תאגיד השידור הציבורי, ויוצרת למעשה שני תאגידים – תאגיד חדשות ותאגיד כאן, והצעת החוק מסדירה גם את יחסי הגומלין ביניהם ותקציביהם”.

כמו כן, ביטן אמר כי המדינה התייחסה בהגינות לעובדי . “החוק הקודם יצר את הסיטואציה שבה עובדי הולכים הביתה, ואנו בוועדה דנו רבות בניסיון לפתור את זה.  חלקם עוברים לתאגיד, חלק ייהנו מהסדרי פרישה טובים, וחלקם ייקלטו במשרות בשירות המדינה. אני מבקש לאשר את התיקון הראוי הזה ולדחות את כלל ההסתייגויות, כדי לאפשר את תחילת הפעילות הראויה של שידורי הרדיו והטלוויזיה בשני התאגידים כבר ב-15 לחודש”.

מנגד, חברי באופוזיציה אמרו כי המדינה לא מספיק הטיבה עם עובדי רשות השידור בתנאי העסקתם, פרישתם ובמגוון ההטבות שהם קיבלו. כך למשל, ח”כ () אמר כי “התהליך הזה היה אולי המבזה ביותר שחווינו בשנים האחרונות”

ח”כ שלי יחימוביץ’, חברתו של כבל למחנה הציוני ומתמודדת על ראשות ההסתדרות, הגיבה בזעם: “גדלתי במקום הזה ואני אסירת תודה לו. כל כך הרבה למדתי שם. למרות הקשיים, לא השפילו אנשי רשות השידור מבטם. החטא הזה לא יכופר, לא היה כמוהו בתולדות המדינה. ידענו דברים קשים מאוד, אבל המודל הזה של סגירה-פתיחה, אוי ואבוי לנו אם יחזור על עצמו. וכל זה בברכתו של יו”ר הסתדרות מכהן. יהיה זה לדיראון עולם. בואו נחשוב פעם הבאה לפני שמחרבים לטובת פנטזיות. קל להרוס וקשה לבנות. לבי עם העובדים שקיבלו את השבורה המרה אתמול”

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.