קרא וקיש בוועדה המשותפת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
קרא וקיש בוועדה המשותפת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הצעת חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו תיקון – אסדרת רישיונות לשידורי טלוויזיה אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. החוק קובע כי , ערוץ הלאא טי.וי, ערוץ 9 ערוץ המוזיקה וערוץ 20 יוכלו לשדר תכנים ע"פ רגולציה מופחתת. בין היתר. החוק יאפשר לערוץ 20 משדרי חדשות ואקטואליה. החוק צריך לעבור קריאה שנייה ושלישית לפני שייכנס לתוקף. 58 חברי כנסת תמכו וההצעה תועבר לוועדה המשותפת לכלכלה ולכנסת בראשות ח"כ להכנה לקריאה שנייה ושלישית.

הצעה זו נשענת על מסקנות ועדת פילבר, במטרה להקל את הרגולציה הכבדה המוטלת על הערוצים הייעודים ולאפשר להם חופש רב יותר לפרסום ובמגוון התכנים המשודרים.

שר התקשורת איוב קרא בירך על הצבעת הכנסת ואמר כי "זו תחילתה של '' להתאמת הרגולציה לטכנולוגיה ולמציאות העולמית החדשה. אני מבטיח שהחוק יעבור במליאה בקריאה שנייה ושלישית עד סוף החודש".

יו"ר הועדה המשותפת חה"כ יואב קיש: "אני גאה להוביל את השינוי ההכרחי הזה בשוק התקשורת הישראלי ולסייע בין היתר לערוץ 20 ולשאר הערוצים הייעודים ולפתיחת שוק התקשורת. אנחנו נציל את הערוצים הייעודיים – אף ערוץ ייעודי לא ייסגר. לא ניתן שבמשמרת שלנו ייפגע הגיוון והתחרות בתקשורת. עוד אמר כי: "יש משבר קשה בשוק הערוצים המסחריים, וגם להם מגיעה ההקלה על הרגולציה. במסגרת פעילות הועדה המשותפת נפעל גם בנושאים אלו.

חברת הכנסת שרן השכל במהלך דיוני הוועדה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
חברת הכנסת שרן השכל במהלך דיוני הוועדה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ שרן השכל (הליכוד), מנסחת החוק, אמרה: ״אנחנו ניצבים היום בפני צעד משמעותי בתחום התקשורת המשודרת בישראל, צעד שאפשר להגדירו כתחילתה של מהפכה. שוק התקשורת בישראל, במצבו הנוכחי, הוא מסובך, מוגבל, ומפוקח ברמה שאינה מתאימה למדינה דמוקרטית.

"לא פחות משלש מועצות שונות מפקחות על שידורי הטלוויזיה בישראל, מגבילות את התכנים המשודרים, גובות היטלים, מודדות זמן פרסומות, וקובעות עבור הציבור מה מותר לראות, כמה ‏מותר לראות, איך לממן, ואיך להתנהל".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.