חברת '' את , חדשה ונישאת לרכישת מטרות והכוונת אש המיועדת לכוחות מתמרנים קלים. המערכת מאפשרת לראשונה לתצפיתנים קדמיים, קציני שיתוף ארטילריה, קציני סיוע אש וכוחות מיוחדים, להפיק נקודות ציון מדויקות (נצמ"ד) במטרים בודדים, במהירות ובאופן פסיבי.

מערכת HattoriX, שפותחה בחברת 'אלסק' בשדרות, כבר מצויה בשימוש מבצעי אצל לקוח שאת זהותו לא ניתן לחשוף, ומהווה קפיצת מדרגה מבחינת אפקטיביות הרכשת המטרות על ידי צוותי שטח, בכך שהיא משפרת באופן ניכר את שרידות הצוותים, מגדילה את יעילות הרכשת מטרות בעלות זמן חשיפה קצר ומצמצמת את פוטנציאל הנזק האגבי.

מערכת HattoriX. צילום: 'אלביט מערכות'

 

לקחים מעימותים צבאיים אחרונים מצביעים על שני חסכים מבצעיים השוחקים את יעילות הרכשת המטרות על ידי צוותי השטח. התפוצה הגדלה והולכת של מערכות להתראה וגילוי של אמצעים קורנים (כמו לייזר ומכ"מ), מקלה על כוחות אויב לחשוף ולתקוף במדויק את צוותי השטח שעושים שימוש במערכות מבוססות קרינה (מערכות אקטיביות).

בנוסף, משך התהליך הקיים כיום להפקת נצמ"ד שוחק את רמת הדיוק ופוגע ביכולת לטפל במטרות בעלות זמן חשיפה קצר משום שהוא כרוך בחישובים רבים בשטח ונסמך על דרג המפקדה לטובת וידוא הנתונים ושילוב נתוני מערכות השליטה והבקרה (שו"ב).

מערכת HattoriX מספקת מענה לחסכים מבצעיים אלו בכך שהיא מאפשרת לצוותים בשטח להפיק נצמ"ד במהירות ובאופן עצמאי ולתרום באופן משמעותי לסגירה מהירה ומדויקת של מעגל האש, כל זאת תוך צמצום החשש מחשיפה.

מערכת HattoriX מתממשקת לכל מטע"ד אלקטרו-אופטי ורכיביה כוללים יחידת צידוד והגבהה אלקטרונית, מחשב משימה, מסך מגע, וחצובה קלת משקל. למערכת מספר תצורות, ביניהן גם תצורה נשלטת מרחוק המקנה רמת שרידות גבוהה אף יותר לכוח התצפית. משתמשים של המערכת הם צוותי קדמיים, צוותי שיתוף ארטילריה, צוותי סיוע אש, צוותי סיוע אוויריים, צוותי סיור ומודיעין וכוחות מיוחדים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.