בבית משפט. צילום פלאש 90

היום (ב') פורסם דיווח ראשוני כי , , חתם על בקשת החנינה של הזמר קובי פרץ שהוגשה במסגרת שיזם הנשיא יחד עם לכבוד חגיגות השבעים למדינת ישראל. היוזמה הרחיבה את השימוש הרגיל בסמכות החנינה לאסירים בעלי מאפיינים ייחודיים, ובהם אסירים המרצים ראשון של עד שנתיים והחלטת הנשיא התקבלה במסגרת מתווה זה.

לפני כשבועיים וחצי חתמה שרת המשפטים , בהמלצת מחלקת החנינות, על בקשת החנינה של הזמר, למרות התנגדותה של הפרקליטות. מאז נאלץ פרץ להמתין להחלטת נשיא המדינה, לו שמורה זכות המילה האחרונה בנושא.

לאחר שנעשתה בדיקה בעניינו של פרץ התברר כי מוטל עליו חוב כספי עצום וכי ייאלץ לשלמו לקופת המדינה עוד קודם למתן החנינה וכתנאי מקדים לה. זו היא בקשת החנינה השנייה שמגיש הזמר המפורסם, לאחר שבקשתו הראשונה נדחתה על ידי הנשיא ריבלין עוד קודם לתחילת מאסרו בפועל. היום, כאמור, פורסם כי הנשיא חתם על בקשת החנינה וכי פרץ יוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים כבר בעוד חודשיים (ב-14 ביולי).

על פי החלטת הנשיא תקוצר תקופת מאסרו, כך שיוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים, שתשקול את שחרורו ברישיון, בחלוף מחצית מתקופת מאסרו בחודש יולי 2018. כאמור, נקבע כי ההקלה בעונש מותנית בתשלום הקנס שהוטל עליו על ידי בית המשפט. אם לא ישלם פרץ את החוב, לא יוכל להגיע לוועדה.

כזכור, פרץ החל לרצות עונש של 18 חודשי מאסר בחודש אוקטובר 2017, שנגזרו עליו לאחר שהורשע בעבירות מס בהיקף של כ-5.2 מיליוני שקלים והשמטת מס עסקאות בסך של כ-830 אלף שקלים.

 :עוד באותו נושא