משטרת ישראל נלחמת בקורונה ולא על ידי מתן קנסות. בעקבות הסרטון, הקשה לצפייה, בו נראית קטינה, מלווה באחיה הקטנים ממררת בבכי אל מול שאלות השוטרים, התכנסה היום ועדת חוק חוקה ומשפט. אך יש זווית נוספת למלחמה של משטרת ישראל בקורונה. ישנם מקרים רבים בהם שוטרים מבחינים באזרחים שעוברים על החוק ולא מסתובבים עם מסיכה על הפנים. השוטרים ניגשים אליהם ומחלקים להם מסיכות וכך נמנעים ממתן קנס על סך 500 ש"ח לאזרח. השוטרים, עובדים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע כדי לשמור על בריאות הציבור.

 

 

בתוך כך, היום התכנסה ועדת חוק חוקה ומשפט בעניין התנהלות גורמי אכיפת החוק מול קטינים בנושא הקורונה. בעקבות הסרטון, הקשה לצפייה, בו נראית קטינה, מלווה באחיה הקטנים ממררת בבכי אל מול שאלות השוטרים ובעקבות מקרים נוספים, תתכנס היום הוועדה. בוועדה צפויים להשתתף  משטרת ישראל, משרד המשפטים, פרקליטות המדינה, משרד הרווחה, המועצה לשלום הילד, נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

 

מחלקים מסיכות

 

המועצה הלאומית לשלום הילד שלחה מכתב למ"מ מפכ"ל המשטרה בו טענה כי "אנו יוצאים מנקודת הנחה מוסכמת, כי קטינות איננה מהווה לכשעצמה חסינות בפני החוק ואוכפיו. יחד עם זאת הרי שהמטרה של שמירה על החוק והסדר, אינה מקדשת את כל האמצעים, בפרט כשאנו עוסקים בקטינים. לא בכדי קבע המחוקק שורה ארוכה של סייגים ומגבלות בכל הקשור לדרך עבודת המשטרה מול קטינים".

המועצה הוסיפה כי  "יש לנו אמון במשטרה וביכולתה לפעול גם מבלי לפגוע בקטינים שלא לצורך וגם מבלי לחרוג מהסייגים שנקבעו בחוקים השונים ובנוהלי המשטרה לגבי חקירה של קטינים. הקפדה של המשטרה על החוק
והוראותיו, שמירה על זכויות הקטין ומתן כבוד לקטין הינן מחויבות על פי הדין וראויות לשמירה קפדנית ודווקנית"

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.