הפחם הוא סוג של פחמן מעובד שמופק בדרך כלל מעץ, קליפות קוקוס ואגוזים שנשרפו בטמפרטורה גבוהה וחוממו באמצעות גז. אופן העיבוד זה מעניק לפחם את יתרונו הגדול – היכולת לתפקד כמעין "ספוג" הסופח אליו חומרים רעילים בעלי מטען חיובי.

גרנייה פיור פחם גל. מחיר מומלץ לצרכן: 34.90 ש"ח. צילום: יח"צ

שימוש רב בפחם מוכר בעיקר ברפואה הקונבנציונלית ולו שתי מטרות – ספיחת גזים וספיחת רעלים מהמעיים,  אך השימוש בפחם התרחב עם השנים גם לתחומים נוספים ולאחרונה כבש גם את תחום הקוסמטיקה.

מוצרי פחם של המותג כנען

 

"תמרוק הפחם השכיח ביותר בגזרת הטיפוח השחור הן כידוע מסכות הפחם הדביקות שמתקלפות יחד עם הראשים השחורים ומנקות את הנקבוביות", אומר גל אלטמן – המדריך הראשי בחברת חלאבין.

מסכת בד פחם של חלאבין לאפקט סינדרלה בוהק וזוהר. מחיר: 16 ש"ח

אך מסכת הפחם השחורה מסתבר, אינה התמרוק השחור היחיד בענף הקוסמטיקה

 

מסכת בד דטוקס של מאגיריי. 30 ש"ח במכונים. צילום: יח"צ

 

מהו דיטוקס?

הדיטוקס הוא ניקוי רעלים המתייחס לטיפול כולל הבא לידי ביטוי בשינויים בתזונה, בניקיון העור ואפילו בהתנהגות. רבים מהסימפטומים הקשורים בהזדקנות הם כידוע סימנים של רעלים, ולניקוי הרעלים מעור הגוף והפנים יש השפעה מרעננת מורגשת. ניקוי שכזה גורם למראה עור צעיר יותר ותורם לתחושת אנרגיה מוגברת ולבהירות מנטלית.

מסכת דטוקס לניקוי רעלים של מאגייריי, 30 ש"ח אצל קוסמטיקאיות. צילום: אלון גנון

 

"המושג `דיטוקס – אינו זוכה לחשיפה ראויה ביחס ישר לרמת חשיבותו", קובעת ד"ר ג`ני שטיימן – נטורפתית, מומחית לקוסמוטולוגיה טיפולית ומדריכה מקצועית בחברת מאג`יריי. "העור הוא אחד מאיברי הניקוז הגדולים בגוף והוא בעל חשיבות גבוהה. העדר פעולות ניקוז רעלים בשגרת הטיפוח עשויה לגרום למצב בו הרעלים נאגרים בעור ועלולים לגרום לדלקות עור חוזרות ונשנות ולרגישות יתר שלו".

מדבקות לאף על בסיס פחם. מחיר מומלץ: 20 ש"ח. צילום: רשת סקארה

 

מסיבה זאת כאמור אימצה הקוסמטיקה בחום את הפחם כמרכיב דומיננטי ובעל חשיבות גבוהה בתהליך הדיטוקס וגייסה אותו לסייע לעור להתמודד עם חשיפה לעישון, קרינה, זיהום ומתח נפשי.  אך הפחם אינו המרכיב השחור היחיד בתעשיית הקוסמטיקה,  ג`יבנשי – מותג הטיפוח הצרפתי מציע קרם שחור לעיניים בשם LE SOIN NOIR YEUX המבוסס על אצה שחורה בעלת יתרונות הישרדות נדירים ואצה זאת ניצבת גם בבסיסה של המסכה המתקלפת של חברת אהבה – מעבדות ים המלח המבקשת להחליק את העור ולמנוע קמטוטים.

מסכת חימר לניקוי אינטנסיבי המכילה פחם. לוריאל פריז. צילום: יח"צ חו"ל

 

לאחרונה השיק גם מותג הקוסמטיקה ג`ייד את המענה השחור שלו. ENIGMA FX – הינה סדרת אנטי- אייג`ינג להעצמת האנרגיה התאית ולהשבת החיוניות והזוהר לעור. סדרה מבוססת על תמצית אבן המטייט שחורה – המשפרת לטענת היצרנית את אלסטיות העור. הסדרה מבוססת על תגלית זוכת פרס נובל משנת 2016 של פרופסור יושינורי אוסומי מיפן בנושא מנגנון "האוטופגיה" של המעניק לגוף "דלק" ואנרגיה לבניית אבני בניין במרכיבי התאים, ומהווה מנגנון הישרדות העוזר לקדם תוחלת חיים ארוכה של התאים. הפורמולה של הסדרה מבוססת על טכנולוגית ALLURE COMPLEX המשלבת רכיבים ביוטכנולוגיים עם רכיבים בוטניים הפועלים על תאי הגזע במטרה לסייע במיצוק עור הפנים, בהבהרת כתמי גיל ובהתחדשות העור ובניהם גם תמצית אבן המטייט שחורה – המשפרת כאמור את אלסטיות העור.

סדרת טיפוח של גייד. צילום: יח"צ


מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20