תא בל”ד באוניברסיטת חיפה חילק הבוקר (ג’) מים עם מלח לסטודנטים הערבים לאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי.

יום אחרי שהאוניברסיטה אפשרה את קיום טקס “יום הנכבה” לציון “69 שנים לעקירתו של העם הפלסטיני” בו עמדו דקת דומיה עם דגלי אש”ף, חברי תא בל”ד באוניברסיטה חילקו הבוקר בקבוקי מים עם מלח לאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב.

הפוסט שהעלה הבוקר יו”ר תא הליכוד באוניברסיטה, דניאל סיגלוב 

חברי תא בל”ד בוחרים להזדהות עם רוצחים דוגמת עבאס סעיד, מתכנן הפיגוע במלון פארק לפני 14 שנה, איברהים אל חאמד, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס לשעבר, חסן סלאמה, פעיל בכיר בזרוע הצבאית ואחמד סאדת, מזכ”ל החזית העממית לשחרור פלסטין. מספר השובתים עומד כיום על כ-800. על פי החשד, הרשות הפלסטינית מעורבת בשביתת הרעב לאחר שפורסם כי שכרה רשת עורכי דין כדי לתאם בין מרואן ברגותי לבין מחבלים נוספים שהשתתפו בשביתת הרעב,

מאוניברסיטת חיפה נמסר: “לא מכירים פעילות ציבורית מאורגנת שכזו. נבדוק את הנושא ובמידה והייתה פעילות שכזו נטפל”.

כזכור, רק אתמול התקיימו באוניברסיטת חיפה פעילויות לרגל , שבשיאן נערך טקס “”, באישור היועץ המשפטי של האוניברסיטה. בטקס שיזם תא הסטודנטים של מפלגת חד”ש, נכח המשורר הפלסטיני מרואן מח’ול, אשר נחשב בקרב רבים מהציבור הפלסטיני בישראל כממשיך דרכו של המשורר השנוי-במחלוקת מחמוד דרוויש. עוד השתתפו בטקס, מנכ”ל עמותת השמאל הקיצונית “זוכרות” וחבר הכנסת לשעבר מחמוד ברכה.

הטקס התקיים גם בשנתיים האחרונות, לאחר שבשלוש שנים קודם לכן לא אושר לקיים טקס בנושא בתחומי האוניברסיטה פרט לשנת 2014, בה הוחלט לבטל את הטקס בשל השתתפות פעיל קיצוני שהורשע בסיוע לסוכן זר. גם באוניברסיטת תל אביב מתקיימים אירועים דומים לציון יום הנכבה וכן התקיימו כאלה בשנים קודמות באוניברסיטה העברית.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.