, יהי זכרה ברוך

 

בית משפט השלום בבאר שבע התיר היום (ב') לפרסום כי תושב גבעון החדשה, לורן אנקרי (52), הוא הנהג החשוד בהריגת בני משפחת עטר בתאונה הקטלנית בכביש 90 בשבוע שעבר. פרסום שמו הותר בהמשך לבקשת Ynet.

מעצרו של הוארך בשבוע נוסף כאשר מיוחסות לאנקרי עבירות הריגה, נהיגה תחת השפעת סמים מסוכנים, עקיפה כשהדרך אינה פנויה והכשלת חקירה. סנגורו עו"ד ינון היימן אמר כי יערער על הארכת המעצר.

בדיון הבוקר האשים נציג המשטרה את אנקרי בשיבוש חקירה, זאת לאחר שהמשטרה סתרה את גרסת הנהג כי הוא מחזיק באישור לשימוש בקנאביס רפואי.

"מאז הארכת המעצר האחרונה חלו התפתחויות משמעותיות בחקירה שמחזקות את החשדות במידה ניכרת, אם בנוגע לנהיגה תחת השפעת חומרים משני תודעה ואם בנוגע לעבירות תעבורה חמורות שנעברו ואשר גרמו לתאונה", קבע השופט רון סולקין. "החקירה מורכבת ומסועפת אך היחידה החוקרת פועלת במרץ רב ועלה בידיה להשלים פעולות רבות עד כה".

רכב המשפחה לאחר התאונה הקטלנית. צילום: כבאות והצלה נגב

 

"תנחומיי בשם מרשי למשפחת ההרוגים. אתמול הייתה תאונה נוספת באותו כביש. בשבועיים האחרונים היו בכבישי הדמים 17 הרוגים", ציין פרקליטו של אנקרי. עוד ביקש להסב את תשומת לב השופט לתנאי הדרך ולכן שאנקרי ניסה לסייע לבני המשפחה שנלכדו בלהבות.

"אכן דומה כי הגיעה העת להיערכות כללית מחודשת למניעת תאונות שתיקח בחשבון גם גורמים שאינם בגדר הגורם האנושי", השיב השופט. "אך כל זאת במאמר מוסגר, שכן הדבר אינו גורע מאחריות הגורם האנושי, ובמקרה דנן קיימות ראיות משמעותיות לביסוס החשד כי התאונה נגרמה כתוצאה מרשלנות חמורה ואף קשה עד כדי קלות דעת או אדישות לתוצאה החמורה מצידו של החשוד".

כזכור, אנקרי נהג בג'יפ שהתנגש ברכבה המסחרי של משפחת עטר שיצאו לנצל את יום השבתון בבחירות לרשויות המקומיות. בתאונה הטרגית נספו שמונת בני המשפחה מהיישוב פסגות: יריב בן 45, שושי, בת 47, והילדים יעקב ישראל (12), עטרת (11), איילה (9), מוריה (7), ידיד (5) ואביגיל (3). בתו ואשתו של אנקרי נפצעו קל עד בינוני.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא