הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישרא ל(ימ״מ) וצה״ל, נעצרו לחקירה במהלך חג סוכות (5.10.17) שני פלסטינים, תושבי קבאטיה, בחשד לרצח ראובן שמרלינג הי"ד מהישוב . הממצאים שנאספו עד כה במסגרת החקירה בשב"כ מצביעים על כך כי מדובר בפיגוע טרור שבוצע ממניע לאומני. חקירת החשודים נמשכת. על זהות החשודים ויתר פרטי החקירה מוטל צו איסור פרסום.

כזכור, ביום רביעי אותרה גופתו של שמרלינג בכפר קאסם עם פצעי דקירה ואלימות בכל חלקי הגוף. בנו איתר את גופתו בעסק לייבוא פחמים אותו ניהל באזור התעשייה בכפר והזעיק את צוות מד"א שנאלץ לקבוע את מותו. עפ"י החשד, פועלים פלסטינים אותם העסיק הנרצח היכו אותו למוות בעקבות סכסוך כספי ונמלטו.

ראובן שמרלינג הי"ד
הי"ד

המשפחה קבלה בסיפוק ובהערכה את הודעת הגורמים המוסמכים אודות תפיסת הרוצחים. המשפחה מבקשת להודות בהזדמנות זו לכוחות הבטחון על המאמצים הרבים שהושקעו תוך פרק זמן קצר. כן מבקשת המשפחה להודות לקהילת אלקנה ולכל התומכים ממעגלים שונים על החיבוק החם והאוהב. מנחמים יתקבלו בימי השבעה החל ממוצאי שמחת תורה. בשלב זה מבקשת המשפחה להתכנס באבלה.

אלפים ליוו אותו בדרכו האחרונה. לווית ראובן שמרלינג. צילום: דני סיטרון

אלפים ליוו אותו בדרכו האחרונה. לווית ראובן שמרלינג. צילום: דני סיטרון

ראש מועצה מקומית אלקנה, אסף מינצר: "כבר מהרגע הראשון היה ברור למשפחה ולקהילת אלקנה שמדובר ברצח אכזרי על רקע בידי בני עוולה. מי שהכיר את הנרצח, את ערכיו, את צדקותו ואת הישוב אלקנה בו הוא התגורר, היה ברור לו מן הרגע הראשון שמדובר בפיגוע טרור . הזירה הקשה ואופן הרצח אף הם לא הותירו ספק בכך. אנו מודים לכוחות הביטחון השב"כ צהל והמשטרה על תפיסת המרצחים ומצפים לפעולה משמעותית כנגד המפגעים ושולחיהם".

החשד למניע לאומני הוביל להשתלבות השב"כ בחקירה. מטעם משפחת שמרלינג נמסר ביום חמישי כי "אין ספק כי מדובר ברצח נתעב על רקע לאומני". אלפים ליוו אותו למנוחות בבית הקברות באלקנה ביום שישי האחרון. עם תום החג תשב המשפחה שבעה.

בתו עידית ספדה לו: "אבא אהוב שלנו, הכול היה מוכן ליום ההולדת שלך. הכנו שיר, הדפסנו חולצות, הכנו מצגת ומשחק לכול המשפחה ורק החתן הנמצא לא נמצא. לא הספקנו להיפרד אבא. תודה אבא. תודה על מאור הפנים, על החיוך הקורן, על אהבה אמיתית לאמא ולנו, על שמחת החיים, זמירות השבת, התפילות והעזרה הרבה".

חקירת הרצח בכפר קאסם. צילום: פלאש 90
חקירת . צילום: פלאש 90
חקירת הרצח בכפר קאסם. צילום: פלאש 90
חקירת הרצח בכפר קאסם. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא