היום (ג') הותר לפרסום כי משטרת ישראל, בשיתוף צה"ל והיחדיה לחקירות מיוחדות (ימל״מ), עצרה לפני כשלושה חודשים קצין צה"ל בתפקיד מ"פ בחשד כי גנב עשרות רימונים וטילים מבונקר בבסיס בדרום. יחד עם הקצין נעצרו גם נהגו הצבאי ואביו של הנהג.

בין הטילים שנגנבו, גם טיל מסוג "מטאדור" המיועד לפגיעה יעילה במבנים בעת לחימה. היום תוגש כנגד השלושה הצהרת תובע מתוך כוונה להגיש נגדם כתבי אישום כבר בימים הקרובים. "מדובר בעבירה חמורה שתוצאותיה יכולות להיות הרות אסון. האמל"ח עלול להגיע לגורמי פשע או פח״ע אשר יביאו לפגיעה בחפים מפשע" ציינו הבוקר גורמים במשטרה.

אחד הנאמשים בפרשה.
אחד הנאמשים בפרשה.

החקירה התנהלה בשלושת החודשים האחרונים תחת צו איסור פרסום והיום לבקשת המשטרה והיחידה החוקרת, הוסר הצו לקראת הגשת כתבי אישום כנגד שלושת המעורבים.

קצין צה"ל, תושב זרזיר כבן 24, נעצר בתחילת חודש יולי יחד עם נהגו האישי, תושב טמרה כבן 24, לאחר חקירה סמויה שהחלה בראשית חודש מאי בעקבות התפרצות לבונקר תחמושת בבסיס בדרום ממנו נגנבו עשרות רימוני רסס וטילי לאו.

במהלכה של החקירה הסמויה שנערכה על ידי צוות חקירה משותף למשטרה ולצה"ל, נאספו ראיות פורנזיות רבות תוך איסוף עדויות מכלל החיילים ובעלי הגישה למקום. הודות לראיות שנאספו, המ״פ חשוד כי נכח בבונקר שנפרץ, וכעת כל שנותר לצוות החקירה היה לבסס תשתית ראייתית כנגד הקצין וחשודים נוספים. לאחר שגובשו ראיות אלו, כנגד המ"פ ונהגו האישי, עברה החקירה לשלב הגלוי עת נעצרו שני החשודים. במהלך חקירתם נאספו ראיות בין היתר גם כנגד אביו של הנהג, תושב טמרה כבן 46, וזה נעצר ימים ספורים לאחר מעצר בנו.

טיל לאו
טיל לאו

במהלך החקירה האינטנסיבית שהתנהלה ביחידה המרכזית במשטרה בשיתוף הימל״מ, סיפר המ"פ החשוד כי בסוף חודש אפריל העמיס יחד עם נהגו אמל"ח מהבונקר שנפרץ והעביר אותו לאביו של הנהג בצומת מרכזית בדרום. עוד עלה בחקירה כי המ"פ קיבל לידיו תמורה כספית, שלהערכת המשטרה נאמדת בעשרות אלפי שקלים, מידי אביו של נהג המ"פ בעבור האמל"ח שהועבר לרשותו. לעומתם, החשוד, נהגו של המ"פ, הכחיש את המיוחס לו ושמר על זכות השתיקה.
כאמור, אתמול הוגשה הצהרת תובע טרם כתב אישום וביום חמישי תגיש פרקליטות דרום כתב אישום כנגד האב והפרקליטות הצבאית תגיש במקביל כנגד שני החיילים המעורבים.
במשטרה מדגישים כי ימשיכו במאמצים להגיע אל אמצעי הלחימה הרבים שנגנבו עוד בטרם אלו יעשו את דרכם לידי גורמים עברייניים או גורמי פח"ע.חגי סימן טוב

חגי סימן טוב