חצי יממה לאחר המחאה הקולנית מול בית ראש הממשלה, שירות הביטחון הכללי התיר היום (ראשון) לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית מאומצת, בתאריך ה-30/12/18 נעצרו מספר חשודים במעורבות בפיגוע זריקת אבנים ממנו נהרגה עאישה ראבי, בת 47, תושבת בדיא ואם לתשעה ילדים, במהלך נסיעה ברכבה ביום שישי בלילה בסמוך לישוב רחלים ביום 12/10/18.

החשודים – קטינים הלומדים בישיבת 'פרי הארץ' ברחלים הסמוכה למקום האירוע – נעצרו בגין עבירות טרור חמורות ובכללן רצח.

ביום שבת, בוקר למחרת ביצוע הפיגוע, יצאה קבוצת פעילים בנסיעה ברכב מיצהר, לישיבה ברחלים לטובת תדרוך נערים הלומדים בישיבה כיצד להערך ולהתמודד עם חקירות השב״כ.

מעבר לאמור לעיל, כל פרטי החקירה וזהות החשודים הינם תחת צו איסור הפרסום.

מחאה מול ביהמ"ש בראשון לציון במחאה על מעצר אחד הקטינים בפרשה. צילום: פלאש 90

 

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג חלק מהקטינים בתיק תקף את התנהלות השב"כ בתיק. "עיתוי התרת הפרסום והנוסח בו בחר השב"כ אינו מקרי, בעוד זמן קצר נפרוס בפני הציבור את העובדות אשר מלמדות כי לחשודים אותם פגשנו אין יד ורגל בתיק זה, ואין שום ראיה שקושרת אותם לחשדות", המהיר והוסיף כי "הלילה פגשנו את הקטינים לראשונה לאחר שבוע שבו היו מנועי מפגש עם עו"ד. שמענו שם דברים שאף אזרח בישראל אינו היה מוכן שכך יחקרו נערים צעירים במדינת ישראל. השב"כ רוצה לפרסם, אנחנו בעד – הציגו את התיעודים מהחקירות – והציבור ישפוט".

עו"ד קידר המשיך ואמר "השב"כ מנהל חקירה בשיטת מצליח, עוצרים קטינים מכניסים אותם למרתפי השב"כ ומנתקים אותם מהעולם, הצליח? מצויין, לא הצליח? מביאים את הקטינים הבאים אולי יצליח. מי ישים לעוול סוף?".

יוסי דגן בהפגנה מול בית ראש הממשלה במחאה על מעצר הנערים. צילום: יצחק קלמן/TPS

 

עו"ד איתמר בן גביר, שמשרדו מייצג את החשודים, הגיב להודעת שירות הביטחון הכללי ואמר: "העיתוי של הפרסום מלמד על לחץ השב"כ, לכאורה נראה כי התיק מתפורר בין בידיים וכי אין ראיות נגד הילדים ועל כן שעה לפני מסיבת העיתונאים של עורכי הדין מנסים בשירות הביטחון הכללי לקלקל את המסיבה. החשודים שתקו בחקירתם, עברו מניפולציות קשות ונמצאים בטראומה קשה ושום הודעת דובר לא תסיט את הנושא".

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא