היום (שני) הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל – פוענחו שורה של פיגועי ירי שבוצעו בגזרת רמאללה. המודיעין הצביע על מעורבותם של וטארק ברגות בשורת פיגועים באזור הישוב בית אל.

כתבי אישום חמורים נגד השניים הוגשו על ידי הפרקליטות הצבאית.

זביידי הינו מבכירי פעילי הטרור באזור יהודה ושומרון, ונמנה על פעילי הטרור שנכללו במסגרת "הסכם המבוקשים" שגובש בשנת 2007. ביסוד הסכם זה עמדה התחייבות מפורשת של פעילי הטרור לחדול מכל פעילות אלימה ובלתי חוקית ולנטוש את תשתיות הטרור, אליהן השתייכו.

כלי הנשק עימם בוצעו הפיגועים. צילום: תקשורת שב"כ

 

זביידי הפר באופן בוטה ואלים את ההתחייבות האמורה והיה מעורב בביצוע מספר פיגועים, לאחר שהתחייב לחדול מכל פעילות . על פי מדיניות גורמי הביטחון, חריגת מבוקש וחזרתו לביצוע פיגועים תביא למיצוי הדין עימו, גם על פעילותו בעבר. לפיכך, זביידי הועמד לדין בגין מכלול פעילות הטרור בה היה מעורב – זו מעברו וזו שנחשפה לאחרונה.

ברגות – יליד 75', מתגורר ברמאללה, בעל תעודת זהות כחולה, עו"ד ישראלי וחבר בלשכת עורכי הדין. ייצג אסירים ביטחוניים בבתי המשפט בישראל ובאיו"ש, עד למעצרו. ברגות אף הועסק כעו"ד במסגרת משרד האסירים של הרש"פ.

מהחקירה בשב"כ עלה כי השניים ביצעו שני פיגועי ירי, ב-7 בנוב' 2018 וב-5 בינואר 2019 לעבר אוטובוסים שנסעו בציר הסמוך ליישוב בית אל. מהחקירה בשירות הביטחון הכללי עולה כי השניים עשו שימוש במהלך הפיגועים ברכבו של זכריה זביידי, רכב שקיבל מהרשות הפלסטינית במסגרת תפקידו במשרד האסירים.

במסגרת היערכותם של השניים לפיגועים ביצעו בדיקות של השטח המיועד לפיגוע, תצפיות על היעדים לפיגוע, ועסקו באיסוף מידע.

עוד נחשף, כי השניים הוציאו לפועל ירי נוסף ב27/12/18, במהלכו ביצעו ירי לעבר אוטובוס שעלה לישוב פסגות, אך לא הצליחו לפגוע בו, בשל תנאי וכן כי תכננו לבצע נוסף במהלך חודש פבר' 19' לעבר אוטובוס אגד הנוסע לישוב פסגות.

מהחקירה בשב״כ עלה עוד כי טארק ברגות הודה כי ביצע פיגוע ירי נוסף ב19/11/16 לעבר ניידת משטרה במעבר הזיתים, בסמוך לירושלים, שכתוצאה ממנו נגרם נזק.

במסגרת החקירה הוסגר לידי כוחות הביטחון הנשק מסוג M16 והמחסניות עמם בוצעו הפיגועים.

גורם בכיר בשב"כ אמר: "מדובר באירוע חמור בו מעורבים בכיר במשרד האסירים הפלסטיני ועורך דין ישראלי העובד במשרד האסירים הפלסטיני, אשר ביצעו פיגועי טרור חמורים, תוך שימוש ברכב של הרשות הפלסטינית אשר שימש את זכריא במסגרת תפקידו במשרד האסירים. פעילות מודיעינית ומבצעית של כוחות הביטחון, מיד לאחר הפיגועים ובשבועות שלאחריהם, בכלל זאת בתוך שטחי העיר רמאללה, היא שהביאה לחשיפת החוליה ולסיכול פיגועים חמורים בעתיד".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא