הותר לפרסום: אלו שמות ארבעת הנרצחים בפיגוע אמש במתחם שרונה בת"א: עידו בן ארי בן 42 מר"ג, אילנה נווה בת 39 מת"א, מיכאל פייגה בן 58 ממדרשת בן גוריון ומילה מישייב בת 32 מראשל"צ הם הנרצחים בפיגוע במתחם השרונה אמש.

"מי שהפיח חיים"

עידו בן ארי, תושב רמת גן בן 42, ישב במסעדת בנדיקט יחד עם אשתו ועם שני ילדיו. רעות, אחות הנרצח, סיפרה כי "הם ישבו בבנדיקט למורת רוחו של הבן שהתעקש שלא הוא רוצה לשבת שם. לבסוף הבן השתכנע". האחות סיפרה עוד כי עידו שירת בסיירת מטכ"ל. "הוא היה מילואמיניק מצטיין הנשיא, מלח הארץ, אבא מקסים, אח נפלא, שעבד בתפקיד בכיר בחברת קוקה קולה והיה מוערך מאוד".

בן ארי. "מי שהפיח חיים"
בן ארי. "מי שהפיח חיים"

בסמוך לשעה 21:30 פתחו שני מחבלים ערבים שישבו במסעדת מקס ברנר הסמוכה באש לעבר יושבי המסעדה ולעבר השוהים במסעדה הסמוכה. עידו נהרג מהירי, אשתו טל נפצעה.

רעות אמרה עוד כי "הוא היה האח השלישי מבין ארבעה אחים. המשפחה מלוכדת מאוד, החיים נגמרו להורים שלי ולנו, כלום לא יהיה אותו הדבר. הוא היה המצחיק, היוזם, מי שמפיח חיים בכל שיחה ובכל מפגש, אנשים אהבו להיות לידו".

מילה היתה אמורה להתחתן

מילה מישייב, במקור מאשקלון, הותירה אחריה זוג הורים, שני אחים ואחות. גורמים סוציאליים מעיריית אשקלון הגיעו לבית המשפחה למתן סיוע. קרוב משפחה סיפר כי "היא חיכתה לחבר שלה עם חברתה כשזה קרה, הן רצו כל אחת לכיוון אחר – היא חטפה כדור ונהרגה מאיבוד דם. היא עוד הספיקה להתקשר לחבר שלה ולהגיד לו שחטפה כדור. הם היו אמורים להתחתן בעוד מספר חודשים".

"אדם משכמו ומעלה"

הנרצח מיכאל פייגה הוא ראש התכנית ללימודי מדינת ישראל באוניברסיטת בן גוריון. ד"ר פייגה, סוציולוג, היה חוקר גוש אמונים והמתנחלים. מחבר הספר 'שתי מפות לגדה'. הוא לימד בתכנית באוניברסיטת בן-גוריון, שם הוא העביר את הקורס "חברה ישראלית: היבטים סוציולוגיים ואנתרופולוגיים". בחמש השנים האחרונות מתגורר עם נורית רעייתו במרכז הארץ.

הודעת מדרשת בן גוריון: "תושבי מדרשת בן גוריון המומים וכואבים את הרצחו של מיכאל פייגה, בפיגוע הנוראי בשרונה. מיכאל חבר סגל האקדמאי במכון בן גוריון לחקר ישראל והציונות, בעל ואב לשלוש בנות. משפחת פייגה התגוררה שנים רבות במדרשת בן גוריון".

 

פייגה. צילום: אוניברסיטת בן-גוריון
פייגה. צילום: אוניברסיטת בן-גוריון
פרופ' אורן יפתחאל, ראש המחלקה ללימודים רב תחומיים באוניברסיטת בן גוריון, סיפר על עמיתו שנרצח: "מיכאל היה קולגה וחבר. אנחנו ביום עצוב מאוד. הוא היה אדם משכמו ומעלה. בן אדם מקסים וחוקר מעולה. אנתרופולוג וסוציולוג של החברה הישראלית. הוא לא היה איש פוליטי למרות שחקר נושאים פוליטיים. אחד המחקרים המפורסמים שלו היה השוואה בין שלום עכשיו למתנחלים בספרו 'שתי מפות לגדה'. הוא חקר תופעות תרבותיות של החברה הישראלית. יש לו עבודה מפורסמת על 'מיני ישראל', ועל מה האתר אומר על הישראלים. הוא היה חוקר מאוד חשוב שנכנס לנושאים רגישים ומוציא מהם תובנות מעניינות. הוא היה מהטובים ביותר, פתוח וקשוב. הוא היה דמוקרט אמיתי. הוא חיה נדירה מהבחינה הזו. זו אבידה אדירה לאוניברסיטה שלנו. הייתה לו יכולת להבין את כל הצדדים ולכן הוא היה אנתרופולוג כל כך".

יצאה מהבית לראשונה מזה שנה

אילנה נבעה, אם לארבע בנות, תושבת תל אביב, הותירה אחריה גם זוג הורים ובעל. הלווייתה תתקיים ב-14:00 בבית הקברות ירקון. אילן אלשך, בן דודו של בעלה, סיפר כי אילנה לא יצאה מהבית שנה, כדי לשמור על הבנות: "היא עבדה בחנות קטנה כמה שעות בשביל להביא פרנסה, בעלה שוטר. מה יעשו ארבע בנות בלי אמא? איך בעלה ימשיך לתפקד לבד? עד שסוף סוף היא יצאה לבלות זה קרה לה".

נבעה. דאגה לבנותיה
נבעה. דאגה לבנותיה

בעקבות הפיגוע הרצחני בלב תל אביב פשטו כוחות צה"ל על בית אחד המחבלים בעיירה יטא. לפי דיווחים, הכוחות סרקו את הבית ותחקרו את המשפחה. הכוחות עצרו כמה חשודים, מיפו את בית אחד המחבלים לקראת הריסתו והשלימו את הכתר על הכפר. כוחות צה"ל פועלים במקום בצורה נרחבת. בין היתר פועלים חיילי דובדבן וגולני וכוחות הנדסה בחטמ"ר יהודה.

דובר צה"ל מסר כי במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל ולוחמי מג"ב ביהודה ושומרון שבעה מבוקשים שחשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות. המבוקשים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20