דובר צה"ל מוסר הבוקר את שמו של חייל צה"ל, סמל רון יצחק קוקיא הי"ד, בחטיבת הנח"ל מתל אביב, אשר אמש (ה') בפיגוע . סמל קוקיא הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הלוויתו תיערך ביום ראשון בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי בקרית שאול. הודעה נמסרה למשפחתו. "צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה", נמסר.

סמל רון יצחק קוקיא הי"ד שנרצח הלילה בפיגוע הדקירה בערד
סמל רון יצחק קוקיא הי"ד שנרצח הלילה בפיגוע הדקירה בערד

 

אמש, בסמוך לשעה 21:00 בערב התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה אודות צעיר כבן 20 דקור שנמצא מוטל על הכביש בסמוך לקניון בערד, במצב אנוש. לאחר שנעשו בו מאמצי החייאה, נאלצו גורמי הרפואה שהוזעקו למקום לקבוע את מותו. מהמשטרה נמסר כי מתחקור של הכוחות בזירה, עולה כי הרקע לאירוע הדקירה הוא לאומני.

זירת הדקירה בערד. צילום: דוברות המשטרה
זירת הדקירה בערד. צילום: דוברות המשטרה

 

"ראיתי את הכל, הוא קפץ על הג'יפ וביקש עזרה", סיפר עובר אורח שזיהה אמש את החייל מוטל על הכביש סיפר: כוחות גדולים של משטרה ממשיכים בחקירת האירוע וסריקות אחר החשודים במעשה, במהלכן כוחות המשטרה, ביניהם לוחמי יחידות מיוחדות, סורקים את האיזור בו נדקר הבחור בערד ובמעגלי סריקה רחבים, תוך ביצוע פעולות במישור הגלוי והמודיעיני לאיתורם של החשודים שנמלטו מהמקום.

עוד מסרה המשטרה, כי בעקבות ההערכה שמדובר באירוע על רקע לאומני, היא פועלת יחד עם גורמי ביטחון נוספים במהירות הנדרשת ומשנה זהירות. יחד עם זאת, מדגישים במשטרה, כי כוחותיה פרוסים בעיר ואל לציבור לחשוש, ומוסיפים כי "יש לדווח על כל אדם חשוד, על מנת שיגיעו השוטרים ולוחמים המיומנים במהרה לכל קריאה ודיווח אודות כך".

זירת הדקירה בערד. צילום: יחידת גיפים ערד
זירת הדקירה בערד. צילום: יחידת גיפים

 

"כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון", סיפר פאראמדיק מד"א זיו שפירא. "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

פאראמדיק מד"א, זיו שפירא, שהוזעק למקום. צילום: דוברות מד"א

בעקבות הפיגוע הוקמו מחסומים בכניסות לערים וישובים במחוז נגב.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.