לפני כשבועיים נצער סטודנט פלשתיני מחברון כשהוא בדרך לבצע קשה בירושלים כנקמה על הביקורים של תיירים ויהודים באל אקצא, כך הותר היום לפרסום ע"י גורמי המשטרה.

זירת האירוע לפני זמן קצר. צילום: מדברים תקשורת

בבדיקה שביצעו חבלני המשטרה אותרו בתיקו 3 מטעני צינור שהיו מחוברים יחד, אליהם הדביק מסמרים וברגים וטבל אותם ברעל עכברים. כמו כן בתיקו נמצאו גם שני סכינים ומכשיר פלאפון.

מהחקירה עולה כי המחבל תכנן במשך תקופה את ביצוע הפיגוע, רכש את הציוד והאמצעים הנדרשים לשם הרכבת מטעני הצינור, למד באמצעות האינטרנט כיצד מכינים את המטענים בצורה שיגרמו לנזק מרבי ואפקטיבי, ובהמשך אף ביצע ניסוי ופוצץ מספר מטענים שהרכיב במטרה לבדוק אותם לפני הכניסה לישראל.

מטעניי הצינור שנמצאו ברשותו של המחבל. באדיבות דוברות המשטרה

לפני כניסתו לישראל כתב מכתב צוואה אותו השאיר באוניברסיטה וביקש מחברו שימסור להוריו. מהמשטרה נמסר כי המחבל פעל לבדו באופן עצמאי וללא תשתית ארגונית.

נקמה על ביקורי יהודים ותיירים באל אקצא

המחבל נחקר בגין עבירות נסיון רצח, ייצור אמל"ח וקשירת קשר לביצוע פשע. עם סיומה של חקירה משותפת של השב"כ ומשטרת ישראל הוגשה היום בפני בית משפט השלום בירושלים הצהרת תובע כנגד עלי אבו חסאן, בן 21 תושב בית אולא, סטודנט להנדסה אזרחית באוניברסיטה בחברון, אשר תכנן לבצע פיגוע משולב ברכבת הקלה בירושלים כנקמה על הביקורים של תיירים ויהודים באל אקצא. מעצרו הוארך עד 5.8.16.

סכינים, מטען צינור, רעל עכברים. תכולת תיקו של המחבל. באדיבות דוברות המשטרה

מחקירת המשטרה עולה כי יומיים לפני מועד מעצרו, נכנס לשטחי ישראל דרך ואדי הסמוך לצור באהר, והגיע למטע זיתים הסמוך לאום ליסון שבג'בל מוכבר. שם החליף בגדיו לבגדי ספורט,לבש מכנס קצר וחולצת טי שירט , חבש כובע קסקט, גילח זקנו לזקן צרפתי כל זאת במטרה להיטמע באוכלוסיה, והתפלל.

למחרת בשעות הבוקר המוקדמות, יום סיכול הפיגוע, התפלל במסגד סמוך, עלה על אוטובוס באזור תלפיות והגיע למרכז העיר, ירד ברחוב יפו החל ללכת ברגל לאורך פסי הרכבת עד שהגיע לרחוב יפו- קינג ג'ורג', שם עמד מאחורי תחנת הרכבת הקלה, כשבתיק שעל גבו מטעני הצינור, אליהם הדביק מסמרים וברגים וטבל אותם ברעל עכברים ושני סכינים.

המחבל החל לבחון את סביבתו במטרה לאתר מקום לביצוע הפיגוע. התכנון הראשוני היה לפגע במסעדה סמוכה אך משהבחין כי יש הרבה אנשים הנוסעים ברכבת הקלה החליט שזה היעד המועדף מבחינתו.

מאבטחי הרכבת הקלה שגילו עירונות וקור רוח הבחינו במחבל שעורר את חשדם. המאבטחים ביצעו בדיקה בתיקו, הבחינו במטעני הצינור, הרחיקו את האזרחים והזעיקו את המשטרה והחבלה.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.