היום (שישי) הותר לפרסום כי סוכל ניסיון הברחת חומרים לייצור טילים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

המרדף אחר המחבלים. צילום: דו"צ

 

על פי הדיווח ב-11 במאי, שני כלי שיט פלסטינים נכנסו לשטח האסור לכניסה בדרום רצועת עזה, תוך הפרת ההוראות הביטחוניות והנחיות של זרוע הים. כוחותינו פעלו לעצור את כלי השיט. הכלים נתפסו וארבעת החשודים שעליהם הועברו לחקירה בשב"כ.

מהחקירה עלה כי החשודים היו בדרכם מרצועת עזה לכיוון חוף סיני שבמצרים, זאת כחלק מניסיון הברחה של חומרים אסורים ובכללם 24 חביות "פיברגלס" לשטח הרצועה, אשר משמשים את ארגון הטרור חמאס לייצור טילים.

הגד החשודים הוגש כתב אישום המייחס להם ביצוע עבירות של חברות בארגון הטרור חמאס, קשירת קשר לרצח שהינו מעשה טרור, אימונים והדרכה למטרות טרור, ניסיון למתן שירות לארגון טרור ועבירות נוספות

סיכול ההברחה שבוצע בשיתוף פעולה של לוחמי זרוע הים ביחד עם גופים נוספים בצה"ל ופגע ביכולותיו של ארגון הטרור חמאס והוא חלק מהמאמץ המתמשך של כוחותינו לסיכול הטרור מעזה.

מהצבא נמסר כי: "צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול בכל עת במטרה להגן על אזרחי מדינת ישראל ועל גבולותיה הימיים"

סא"ל גיא ברק מדבר על הפעולה. צילום: דו"צ

 

"אנו מציבים במרחב הימי של רצועת עזה גבולות ברורים. גבולות המאפשרים לדייגים תמימים להתפרנס מפרי עמלם, ובה בעת למגר את מאמצי ארגוני הטרור המאיימים לפגע באזרחי מדינת ישראל באמצעות התווך הימי", אמר מפקד הזירה הימית הדרומית, אלוף-משנה יובל אילון, עוד  הוסיף אילון: "לוחמים ומפקדים מסורים ומקצועיים פועלים יומם וליל על מנת לקיים את בטחונה של ישראל בגבולותיה הימיים, וכך היטיבו לעשות לוחמי פלגה 916 בשילוב מערכי השליטה והמודיעין, עת סיכלו ניסיון הברחה מסוכן לתוככי רצועת עזה".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20