דף הבית > אקטואליה וחדשות > "גופות השהידים לא יישארו זמן רב בידי ישראל"

"גופות השהידים לא יישארו זמן רב בידי ישראל"

דובר צה"ל מסר כי כוחות פיקוד הדרום ואוגדת עזה ביצעו פעולות משלימות לחשיפה ולסיכול מנהרת הטרור שקרסה בשבוע שעבר. במהלך העבודות אותרו גופות המחבלים. בג'יהאד האסלאמי מאיימים

אחרי שישראל הודיעה כי היא מחזיקה בחמש גופות מחבלים מהג'יהאד האסלאמי, ארגון הטרור הציג איום משלו. "גופות חמש השהידים לא יישארו זמן רב בידי ישראל", הודיע ארגון הטרור. "אנו יודעים כיצד להשיב את גופות אנשינו. המערכה פתוחה ולא קרובה לסיום".

הודעה זו מגיעה כאמור לאחר שדובר צה"ל דיווח כי בידי ישראל חמש גופות המחבלים שנמצאו תחת הריסות מנהרת הטרור שהתגלתה בשבוע שעבר, זאת במסגרת עבודות לחשיפת מנהרת טרור ואיתור גופות מחבלים. עוד נמסר כי במהלך הימים האחרונים ביצעו כוחות פיקוד הדרום ואוגדת עזה פעולות משלימות לחשיפה ולסיכול מנהרת הטרור שנוטרלה ב-30 באוקטובר 2017 בשטח ישראל. במהלך העבודות אותרו בשטח ישראל חמש גופות מחבלים.
תמונות חמש המחבלים שמוחזקים בידי ישראל
תמונות חמש המחבלים שמוחזקים בידי ישראל

ביום שישי דחו ארגוני הטרור את דרישת המתפ״ש להתקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים בעזה בתמורה למתן אפשרות לחיפוש גופות המחבלים בשטח ישראל: ‏"זו משוואה לא ראויה. לא נשאירם מאחור ולא נשקוט, נעשה הכל להשיבם".

בשבוע שעבר פורסמו בביטאון חמאס שמות ותמונות חמשת המחבלים הנעדרים שנקברו תחת הריסות המנהרה שפוצצה בעזה. ‏כל החמישה, כאמור, פעילי הג'יהאד האיסלאמי.

"תהיה צוק איתן מול חמאס"

כזכור, ביום רביעי שעבר העביר ארגון הצלב האדום העביר לישראל את בקשת חמאס לאפשר לגורמים פלסטינים לחלץ את גופות מחבלי הג׳יהאד האסלאמי ממנהרת הטרור שהושמדה השבוע על ידי צה״ל. משפחות החללים הנעדרים הדר גולדין הי"ד ואורן שאול הי"ד קראו לממשלה שלא להיענות לבקשה. "כל מחווה הומניטרית ישראלית כלפי חמאס חייבת להיות מותנית בהשבת הבנים הביתה", אמרו המשפחות. היום הודיעה משפחת גולדין כי תעתור לבית המשפט העליון.

אבי המשפחה, שמחה גולדין, אמר: "מאז קבלת ההחלטה בקבינט היו כבר מספר צמתים בהם החמאס כופף את ממשלת ישראל פעם אחר פעם בכל מה שנוגע להחזרת בנינו. אנחנו קוראים לראש הממשלה נתניהו לעמוד בהבטחתו להיות חזק מול חמאס. נתניהו תהיה צוק איתן מול חמאס. שחרור גופות אנשי חמאס או מחבלים שמזוהים איתו, הכניעה הישראלית לכל הדרישות ההומניטאריות והמשך הקייטנה בבתי הכלא בישראל – הם אבסורד גדול והנפת דגל לבן מול הטרור, וגם הפקרת הדר ואורון בשדה הקרב בעזה".

"נעתור לבג"ץ". משפחת גולדין במסיבת העיתונאים, היום. צילום מסך
"נעתור לבג"ץ". משפחת גולדין במסיבת העיתונאים, היום. צילום מסך

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, שוחח עם ראש משלחת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום בישראל, ז'אק דה מאיו, והבהיר באופן נחרץ כי ישראל לא תאפשר את פעולות החיפוש במרחב הפרימטר הביטחוני ברצועת עזה, ללא התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים הישראליים.

בתגובה עתר ארגון השמאל הקיצוני 'עדאלה' לבג"ץ בדרישה להורות לצה"ל "לאפשר ללא דיחוי את כניסתם של צוותי החילוץ וההצלה הפלסטינים בעזה ל'אזור החיץ' בעזה לצורך איתורם וחילוצם של לכודים". העתירה הוגשה גם בשם אביו של אחד הנעדרים, חסן עבד אלגליל סבאחי ומרכז 'אלמיזאן' לזכויות אדם בעזה.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"