דובר צה”ל מוסר כי לפנות בוקר (ה’) באורח צה”ל מיחידת כתוצאה מפלטת שיש גדולה שהשליך לעברו בעת פעילות מבצעית באזור יהודה ושומרון.

פרטים ראשונים מתחקור ראשוני בשטח של ההיתקלות, מעלים כי האירוע קרה במהלך פעילות למעצר מבוקשים החשודים בפעילות טרור בכפר אל עמרי הסמוך לרמאללה, כאשר חפץ כבד נזרק לכיוון הכוח ופגע בראשו של אחד הלוחמים. מבית החולים ‘הדסה עין-כרם’ נמסר כי החייל פונה במצב אנוש אל יחידת הטראומה.

פעילות כוחותינו בגזרת קלקיליה השבוע. צילום: תקשורת ערבית

 

“מטרת הפעולה הייתה מעצר של פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועי טרור וזו הייתה פעולה הכרחית”, הסביר דובר צה”ל תא”ל רונן מנליס. “ברגע שהתגבשה תמונת מודיעין, יצאו הלוחמים למעצר. החייל שנפצע הוא אחד מכוחות החיפוי. היה ממוגן באופן מלא. הוא היה צמוד לאחד הבתים והושלכה עליו גדולה מאוד שפגעה בקסדתו. הקסדה נהרסה והוא נפל על הגב. הפגיעה היא מאוד משמעותית. הוא טופל ופונה מהמקום”.

מדובר בפעילות משולבת של כמה כוחות בשטח והלוחם היה על מדים מלאים. “זו פעולה נקודתית שלאחריה התפתחה הפרת סדר שטופלה גם היא”, מסביר תא”ל מנליס. “המחבל שזרק את השיש לא נעצר”, הוא מבהיר. “הכוח לא זיהה את מקור ההשלכה ולא פתח באש לעברו. בשלב זריקת השיש מקור הזריקה”.

“לא נפתחה כי לא זוהה המחבל”

דובר צה”ל אף טוען כי הפרסומים על שינוי הוראות הפתיחה באש לא השתנו לאחרונה ולכן הפרסומים בנושא לא נכונים. “הסיבה היחידה שלא נפתחה אש היא כי לא זוהה המחבל שהשליך את פלטת השיש”.

הרמדאן החל לפני שמונה ימים ועל פניו ישנה עלייה בכמות הפיגועים, מסבירים בצה”ל. גם פיגועי ירי וגם פעילויות חבלניות עוינות עממי. “יש פעולות סיכול ומעצרים”, מסביר מנליס. “צריך להבין שהמשימה של צה”ל היא לסכל את הטרור לפני שהפיגוע יוצא אל הפועל”.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: “ליבנו עם לוחם דובדבן ומשפחתו בשעות הקשות האלו בהן כל עם ישראל מתפלל יחד להחלמתו. אנו רואים את האירוע בחומרה רבה. המחבל המנוול שפגע בו לא יידע יום ולא יידע לילה. לא יעבור זמן רב עד שנשים עליו את היד, חי או מת”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.