הערב (חמישי) הותרו לפרסום כמה מבין שמות ההרוגות באסון השיטפון בנחל צפית: אלה אור ממעלה אדומים, יעל סדן מירושלים, מעין ברהום, גם היא מירושלים, צור אלפי ממזכרת בתיה ורומי כהן ממושב מאור, זכרם לברכה.

"נערה מקסימה עם חלומות גדולים". אלה אור ז"ל

 

אלה אור ז"ל, הייתה תלמידת כיתה י"ב בבית הספר אמי"ת מעלה אדומים. "אנו המומים עם פטירתה של תלמידתנו האהובה, אלה, באסון הנורא", מסרו בבית ספרה. "אלה הייתה נערה מקסימה עם חלומות גדולים, תלמידה ערכית שהייתה אהובה על חברותיה ומורותיה. היא הייתה מהטובות שבתלמידות, ילדה עם ראש גדול שהייתה נכונה תמיד לעזור ולעשות למען האחר". במנהלת החינוך הממלכתי-דתי מסרו כי היא "הייתה אהובה על חברותיה". ראש המנהל, ד"ר אברהם ליפשיץ, ספד לאלה ואמר: "איבדנו בכאב גדול ובצער עמוק תלמידה יקרה. ינוחמו המשפחות ובתי החינוך מן השמים. אנו מתפללים על פצועי האסון ומקווים לבשורות טובות".

חמשת אחיה של אלה, עמית, רועי, חן, עוז ומעין, כתבו לזכרה: "אלה רבקה הייתה הילדה הקטנה של משפחתנו, משפחת אור. האחרונה בשרשרת… הפרח הכי יפה. החיוך הכי מקסים ומתוק, תמיד אכפתית, תמיד מחבקת, תמיד אופטימית. האחות הכי מוכשרת והכי מוצלחת במשפחה! הילדה האנרגטית ומלאת שמחת החיים נקטפה לנו בטרם עת במקום שהכי אהבה.. בטיול בחיק הטבע.

יעל סדן ז"ל

 

מבית הספר לאומנויות בירושלים, בו למדה יעל סדן, נמסר: "בית הספר כי יהיה פתוח הערב ומחר לתלמידות ולתלמידים לשיחות תמיכה בשעה קשה זו". ראש העיר ירושלים ניר ברקת מסר כי "העיר ירושלים אבלה על הנספים באסון הכבד בערבה – אנו מחבקים את המשפחות חיבוק חם ומנחם ונושאים תפילה לשלום הפצועים".

צור אלפי ז"ל

 

צור אלפי ז"ל למד בתיכון 'רבין' במזכרת בתיה והתקבל למכינה, בה תכן ללמוד בשנה הבאה. "כולנו מחבקים ומשתתפים בצערן של בני המשפחה ומשפחת תיכון רבין", כתב ראש מועצת מזכרת בתיה, מאיר דהן. "מייד עם הוודע דבר האסון כינסתי, ביחד עם מנהלת בית הספר אורנה פרידמן, את צוותי החינוך, הרווחה, הפסיכולוגים ומנהלים בכירים במועצה על מנת לתת מענה ותמיכה לתלמידי השכבה שמתמודדים עם האסון הכבד", הוסיף".

רומי כהן ז"ל

 

אבל כבד ירד אתמול על מושב מאור עם היוודע דבר מותה של רומי כהן בת 17 וחצי, תלמידת כיתה י"ב בבית הספר התיכון מבואות עירון במועצה האזורית מנשה.

"רומי הייתה תלמידה מצטיינת, הריקוד היה מאוד חשוב לה, מלח הארץ מוכשרת בכל תחום שנגע בו, תלמידה מצטיינת וחברה מדהימה, תמיד חשבה על האחרים, רצתה לתרום ובעלת רגישות חברתית מאוד גבוה", ספדה לה בכאב אנמדה פיין, חברת משפחה. "היא בת טובה, חברה טובה, ואחות טובה, היא הייתה גאוות המשפחה וגאוות כל המושב", הוסיפה נטע אסולין, חברת משפחה.

אסולין סיפרה שיעל, אמהּ של רומי, הזהירה אותה מלצאת לטיול ורומי השיבה: "מאמא אל תדאגי הכל בסדר, שינו לנו את המסלול, אני בסדר. חם לנו ויבש לנו". עם היוודע דבר האסון ניסו בני המשפחה להשיג את רומי או את צוות המכינה אך ללא הצלחה, עד שקיבלו את הבשורה המרה.

היום בשעות הצהריים הגיעו 25 מטיילים ובהם נערות ונערים שהגיעו לבדוק הצטרפות למכינה הקדם – צבאית בני ציון בתל אביב לאזור נחל תצפית. לקראת השעה 15:00 נקלעו המטיילים לשיטפון, בעוד ש-13 מביניהם הצליחו להימלט, תשעה מהם נספו. החיפושים אחר נעדרת נוספת הושעו לעת עתה בגלל תנאי מזג האוויר.

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "מדינת ישראל אבלה על החיים הצעירים והמבטיחים שנגדעו באסון הכבד בערבה. אנו מחבקים בכאב את המשפחות המתייסרות ביגונן ומתפללים להחלמתם המהירה של הפצועים".

בחברת 'החדשות' פורסמה מוקדם יותר הערב (חמישי) התכתבות וואטסאפ של הנערות מאמש (ד') בה הן משתפות בפחדים והחששות לצאת לטיול במזג האוויר הזה. אחת הנערות שנהרגו בטיול כתבה: "זו התגרות בגורל, אנחנו נמות".

משרד החינוך: "נעניק למשפחות ובתי הספר את כל התמיכה הנדרשת"

במשרד החינוך החינוך התייחסו לאירוע ומסרו: "משרד החינוך מביע את צערו העמוק על האסון הכבד שפקד את מדינת ישראל כולה. בעקבות האסון פעל המשרד לאסוף מידע אודות התלמידים המעורבים כדי לסייע ולתמוך במשפחות ובמוסדות החינוך בהם לומדים התלמידים.

"בתוך כך, נשלחו צוותים של השירות הפסיכולוגי ייעוצי (שפ"י) של המשרד למתן תמיכה וסיוע לתלמידים שחולצו בטיול, ובמקביל הופעלו במחוזות הרלוונטיים צוותים לשעת חירום בבתי הספר. המשרד ישלח מכתב הנחיות מטעם שפ"י לצוותי החינוך ולהורים, בכלל רחבי הארץ, על מנת לסייע להם בהתמודדות עם האירוע".

עוד נמסר ממשרד החינוך, כי "זוהי שעה קשה עבור כולנו, וליבנו עם המשפחות שמתמודדות בשעות אלו עם הבשורות הקשות מנשוא. המשרד ימשיך ללוות את המשפחות ואת בתי הספר ולהעניק להם כל תמיכה נדרשת".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20