דף הבית > אקטואליה וחדשות > הושקה בכנסת שדולה למען נפגעי הלם קרב: "רוצים מה שמגיע לנו"

הושקה בכנסת שדולה למען נפגעי הלם קרב: "רוצים מה שמגיע לנו"

ח״כ שרן השכל וח״כ אכרם חסון השיקו שדולה ראשונה מסוגה למען נפגעי הלם קרב בכנסת: "המדינה היא זו ששלחה אתכם, והיא זו שאמונה על טיפולכם"

ח״כ שרן השכל (ליכוד)  וח״כ אכרם חסון (כולנו) השיקו היום (רביעי), שדולה ראשונה מסוגה למען נפגעי הלם קרב בכנסת, יחד עם ח"כ אבי דיכטר יו״ר ועדת חוץ וביטחון וח״כ מוטי יוגב, יו״ר ועדת המשנה לנושאים ביטחוניים ואזרחיים ביהודה ושומרון.

לאירוע הפתיחה הגיעו עשרות הלומי קרב, מוכרים ולא מוכרים, צעירים ומבוגרים. במסגרת הדיון הראשון הוצפו בעיות והועלו סוגיות מקיפות וזוויות הקשורות בנושא, בין השאר על ידי יו"ר עמותת נט"ל אורלי גל, עידו גל רזון, ממובלי המאבק לזכויות הלומי קרב, אילן פרומקין, מאלף כלבי שירות להלומי קרב ועוד.

ח"כ שרן השכל. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
ח"כ שרן השכל. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

מצוקת הלומי הקרב נותרה ללא מענה לאורך שנים. לפי הערכות ישנם אלפי הלומי קרב לא מוכרים. סיפורים של חיילים, גיבורים, הלומי קרב שעברו גיהינום כדי להגן על המדינה שלנו, ואחרי שהם שרדו את גיהינום המלחמה, המדינה מעבירה אותם גיהינום נוסף במלחמה על ההכרה שלהם כנפגעי פוסט טראומה.

ח"כ שרן השכל, יו"ר השדולה אמרה היום: "הסיפורים על המצוקות והקשיים, הנזק שנגרם לכם ולמשפחתכם, כתוצאה מפגיעה בקרב, מצמררים ומסמרי שיער. הפציעה שלכם כבר לא שקופה, השדולה הזאת כאן בשבילכם ולמענכם".

ח"F אכרם חסון. צילום: פלאש 90
ח"F אכרם חסון. צילום: פלאש 90

"מטרות השדולה הן ליצור פרוצדורה מסודרת בתהליך ההכרה מול משרד הביטחון כדי למנוע סחבת בירוקרטית, לקדם תכנית לשילוב נפגעי פוסט טראומה בחיי היומיום, מציאת תעסוקה וכן טיפול גם לבני משפחתם הסובלים מטראומה משנית", אמרה השכל.

"המדינה היא זו ששלחה אתכם, טובי בנינו, והיא זו שאמונה על טיפולכם", הוסיפה.

ח"כ אכרם חסון יו"ר משותף של השדולה למען נפגעי הלם קרב אמר:"חברי הכנסת שנמצאים כאן מביעים נכונות כדי לעזור לכם ולא בשביל למשוך תשומת לב וכותרות. הפגיעה היא עבור כל המשפחה – לאישה, לילדים. נתתם לנו את טובי שנותיכם ולכן אנו נדאג לכם. ניתן לכם מה שנגיע לכם, נשרת אותכם".

 

"אנחנו לא צריכים להיות מאושפזים ולהיות במחלקה סגורה, לפעמים אנחנו צריכים רק יד ואוזן קשבת", אמר עידו גל רזון, ממובלי המאבק לזכויות הלומי קרב: "אני דואג להלומי הקרב בעתיד . אני את החיים שלי כבר שרפתי. אני כיום לא מעוניין בטיפול פסיכיאטרי", הסביר.

"למה שלא יתנו לי הידרו-תרפיה לדוגמה – זה לא דיכוי אלא דרך לתת לגוף רוגע ומדיטציה. יש לי חבר שהוא הלום קרב מהשייטת שמשרת עדיין בצבא – אך שללו לו את הרישיון. מספיק טוב בשביל להרוג אבל לא מספיק טוב להיות עצמאי ולהסתובב חופשי במדינה".

"עד כמה תדרדרו אותנו- אנחנו לא רוצים תרופות וסמים. אני רוצה מועדון ושלווה", אמר הפעיל, "אני גם רוצה להפסיק להשתמש בקאנביס אבל פשוט לא יכול כי אין לי שום תחליף. אני רוצה לישון כמו בן אדם. לא רוצים לכבוש שטחים בישראל כדי לגור בכבוד, רוצים שנקבל את מה שמגיע לנו".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

זנדברג: "מאחלת לממשלה לנפוח את נשמתה"

סיעת מרצ הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת. ההצעה תעלה לדיון במליאה ביום רביעי. יו"ר מרצ: "במקום ללכת למושב שכולו ח"כים קיצוניים עם הצעות הזויות בואו נחזיר את המנדט לציבור"