משרד הביטחון הציב היום (רביעי) את קירות הבטון האחרונים במכשול במרחב הר חברון, ובכך השלים הקמת חומה באורך 42 ק"מ בין תרקומיא למיתר, שתגן מפני כניסת גורמי טרור ושב"חים לעורף מדינת ישראל. אורכו של המכשול הוא 42 ק"מ, והוא מורכב ברובו מחומה, שעליה יותקנו בעתיד אמצעי הגנה נוספים, ויחליף את הגדר שהוקמה באזור בעשור הקודם. שר הביטחון: "השלמת בניית החומה באזור דרום הר חברון, היא נדבך נוסף בעשייה של משרד הביטחון כדי להגביר באופן משמעותי את ביטחונם של תושבי האזור, ושל כלל אזרחי ישראל״

צילום: משרד הביטחון

קטע החומה האחרון במכשול הביטחוני הוקם בחודשים האחרונים במרחב דרום הר-חברון, בין מעבר תרקומיא שבצפון לישוב מיתר שבדרום המקטע. מנוף של משרד הביטחון התמקם בשעות הבוקר מול הפרצה האחרונה שנותרה בחומה, ברוחב של כ-10 מטרים, ובזה אחר זה, הניף חמישה קירות בטון בגובה של כ-7 מטרים כל אחד- עד לסגירת המכשול לכל אורכו.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום כי: ״המאבק שלנו בטרור מתבצע במגוון דרכים, ואחת מהן היא הקמת החומה הביטחונית. גם במקרה הזה משרד הביטחון ואנשיו הוכיחו פעם נוספת יכולת תיכנון וביצוע מרשימות, כפי שפעלו בהקמת המכשול הביטחוני באזורים אחרים בארץ, ואני מבקש להודות לכל מי שעסק במלאכה החשובה הזו, בראשות תא"ל ערן אופיר".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון