במהלך הלילה (שלישי) אחרי שעות רבות של בעירה – הושגה לבסוף השליטה על האש שפשתה בקתדרלת נוטרדאם בפריז. למבנה ההיסטורי המהווה את אחד הסמלים המזוהים ביותר עם העיר פריז – הוסב נזק רב. |

הנשיא הצרפתי עמנואל מקרון התחייב אתמול כשביקר בזירת האירוע לבנות מחדש את המונומנט ההיסטורי בן יותר מ-800 השנה: "נוטרדאם היא ההיסטוריה שלנו, הספרות שלנו, חלק מהנשמה שלנו, המקום של כל האירועים הגדולים ביותר שלנו והמוקד של חיינו", אמר מקרון.

צילום: רויטרס

לפי שעה לא ברור בדיוק הסיבה לפרוץ האש, אך לפי השערות בפורסמו בתקשורת הצרפתיתייתכן כי היא קשורה בסדרת שיפוצים שעובר המקום. לעת עתה לא הוזכר חשד להצתה מכוונת.

מראות הבעירה של הכנסייה המפורסמת הובילו לתגובות ניחומים של מספר מנהיגים מן העולם. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר אתמול: "נורא לראות את האש הענקית בקתדרלת נוטרדאם בפריז". שר החוץ האמריקני מייק פומפאו אמר כי הוא ""עצוב לנוכח ההרס והאובדן של המקום המקודש".

צילום: רויטרס

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי הצטרפה למנהיגים האחרים ואמרה כי מחשבותיה נתונות לעם הצרפתי. בישראל נמסרו תנחומים מפי נשיא המדינה ראובן ריבלין שאמר כי "'הנוטרדאם היא מהיפים בסמליהן של פריז בפרט וצרפת בכלל, אבל גם אחד החשובים לכל בן תרבות באשר הוא".

ממלא מקום שר החוץ, ישראל כץ אמר "בשם מדינת ישראל, אני רוצה להביע סולידריות עמוקה עם צרפת והעם הצרפתי על האש הנוראה בנוטרדאם, סמל עולמי של ציוויליזציה".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.