הותר לפרסום כי בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הרשיע אתמול (רביעי) את המחבל עבד אל חכים בן עדאל עאצי ימ”ש אשר רצח בדקירות סכין את הרב הי”ד בצומת אריאל, בעבירת רצח וקבע כי הוא אשר רצח את הרב בן גל, וזאת לאחר שהמחבל הודה ברצח בפני בית המשפט.

לאחר הרשעה קבע הרכב השופטים בראשותה של נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז רות לורך כי יערך דיון בעוד חודשיים בו ישמעו טיעונים לעונש.

עו”ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את משפחתו של הרב בן גל במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה מסר: “אתמול הורשע מחבל שרצח את הרב איתמר בן גל בשל היותו יהודי. המחבל הארור שמנסה לפגוע בזכות הקיום הבסיסי של העם היהודי בארצו לא ראוי לראות יותר את אור בשמש ובשלב הטיעונים לעונש נדרוש את הענישה המקסימלית ביותר”.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר בתגובה על הכרעת בית המשפט כי: “הציבור הרחב וגם אני לצערי כבר לא מאמינים לדיבורים של הפוליטיקאים, לפני בחירות על עונש מוות למחבלים. לצערי המחבל הנפשע הזה יישב בכלא כמה שנים והלוואי שלא ישתחרר באיזו עסקה הזויה. אני קורא לממשלת ישראל לעשות מעשה מוסרי ונכון להודיע על הכפלת הישוב הר ברכה. דבר שגם יחזק את מדינת ישראל. יחזק את הרוח. ייענה לדרישת המשפחה האמיצה הזו להתחזק בבניין הארץ. להעביר מסר ברור למחבלים. אתם הרסתם בית בהר ברכה כדי לפגוע בהתיישבות – תקבלו 800 בתים בהר ברכה. זו התשובה הציונית ההולמת לטרור”

מסע הלוויה של איתמר בן גל. צילום: אהוד אמיתון/TPS
מסע הלוויה של איתמר בן גל. צילום: אהוד אמיתון/TPS

 

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.