הורי הילדים שנפגעו בניסיון הלינץ' בשומרון בשבוע שעבר פנו היום (שני) למפכ"ל ולשר לביטחון פנים בדרישה לעצור את האשמים ולמצות אתם את הדין. "אנחנו המומים מהטיפול הכושל במפגעים בשטח והמומים עוד יותר כיוון שלמיטב ידיעתנו טרם נעצר אף פורע ושודד, הרכוש הגזול לא הושב ותחושת ההפקרות כלפיי כל מה שעברנו נמשכת", כתבו ההורים.

"אין ספק שחקירה נחושה והעמדה לדין של המפגעים תעזור לשיקום ילדינו ולהחזרת תושת הביטחון והאמון במערכות השלטון". הוסיפו. "מנגד", ממשיכים ההורים, "מצב בו יתהלכו המפגעים חופשי בלא לתת את הדין יש בו כדי להעמיק את הפגיעה והטראומה".

הלינץ' ליד מגדלים. צילום: TPS
ניסיון הלינץ' ליד . צילום: TPS

 

כמו כן, ההורים מוחים נגד החלטת המשטרה לחקור חלק מהאבות שהיו במקום בזמן האירוע. "קיבלתי את הבן שלי במתנה", מספרת אחת האימהות. "מה שהזוי שהאבות נחקרים במשטרה. על מה? על זה שהם הגנו בגופם והצילו את הבן שלי וחבריו? הרי בלעדיהם הייתי עכשיו יושבת שבעה! הם גוננו בגופם על הבן שלי! הם חטפו את האבנים, הם חטפו את הנאצות – מישהו פה השתגע. איך זה שהם נחקרים?!"

בשבוע שעבר הגישה מחלקת נפגעי עבירה בארגון 'חוננו' בקשה דחופה למפקד מחוז ש"י במשטרה בה דרישה להקמת צוות חקירה מיוחד למעצר הפורעים הערבים שביצעו את ניסיון הלינץ'.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תקף בחריפות את החלטת המשטרה לחקור את ההורים: "ההחלטה של משטרת ישראל לחקור את הקורבנות של ניסיון הרצח והלינץ באזור מגדלים מקוממת. הילדים ניצלו רק בזכות תושייתם של האזרחים שהצילה אותם ממוות ודאי".

ערבים מתפרעים בכפר קוצרא. צילום הלל מאיר TPS
ערבים מתפרעים בכפר קוצרא. צילום: הלל מאיר, TPS

 

מוקדם יותר היום, יצאו מתיישבים לצומת מגדלים, סמוך למקום בו נערך ניסיון הלינץ' בילדים בשבוע שעבר, ליד הכפר קוצרא. לטענתם, הם יצאו למקום בעקבות הודעת דובר צה"ל לפיה כל טיול ביו"ש זקוק לאישור. "נפגין נוכחות יהודית במקום ונבהיר לכולם שהאזור יהפוך ליעד מועדף לטיולים", מסרו. עימותים התפתחו בין כוחותינו לכ-50 פורעים פלסטינים, במהלכם הם מיידים סלעים ומשליכים צמיגים בוערים לעבר הכוחות והמתיישבים. הפלסטינים מדווחים על פצוע בינוני מירי אמצעים לפיזור הפגנות.

תגובת דובר צה"ל: "דואר אלקטרוני בנושא בקשה לתיאום הטיול אכן התקבל בחטיבה המרחבית שומרון טרם הטיול. אולם קבלת המייל אינה מהווה אישור לקיום הטיול, ואישור כזה לא ניתן".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.