100 ונפגעי פעולות איבה החברים בפורום “בוחרים בחיים” שיגרו הבוקר (שני) מכתב לשרת התרבות מירי בדרישה שתבטל את הענקת הפרס בפסטיבל “דוקו אביב” לסרט המציג את עו”ד באור חיובי. פרס הסרט מוענק על ידי מפעל הפיס שבאחריות השרה רגב.

במכתבן כתבו המשפחות כי: “אותה צמל מייצגת מעל לחמישה עשורים מחבלים אשר רצחו ישראלים רבים בין השאר רבים מילדנו, נשותינו, בעלנו, אחינו ושאר קרובינו. מימון של פרס למי אשר מגנה על מחבלים בבתי המשפט היא יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות. כאשר סרט הזוי זה אמור לייצג את מדינת ישראל בתחרות האוסקר הבינ”ל הדבר מעורר תדהמה וחלחלה”.

המשפחות השכולות הוסיפו: “הצגתה באור יקרות של עורכת דין שמתפקדת כפרקליטה של השטן, היא הזויה, מקוממת ומדגישה את הניתוק הקיים בין עולם הקולנוע הישראלי לבין המציאות הישראלית. צמל לא בוחלת בשום אמצעי כדי לאפשר חיים נוחים בכלא לאלה שרצחו את היקרים לנו מכל”.

בין לקוחותיה של צמל מהעת האחרונה, ניתן למצוא את חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס מבל”ד שהורשע בעסקת טיעון בהברחת טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים וכן את משפחת הרוצח של אורי אנסבכר הי”ד.

תגובת שרת התרבות והספורט, חה”כ מירי רגב, לפניית המשפחות השכולות בעניין הסרט על לאה צמל: “מקוממת ומרגיזה הבחירה לעשות סרט שבמרכזו לאה צמל, עורכת הדין שמייצגת, תומכת ומדברת בשמם של רבים החותרים נגד קיומה של מדינת ישראל, מפעילים טרור נגד חייליה ותושביה וזוכים להגנה משפטית וציבורית מצמל”.

“סרט שמציג את פועלה באור חיובי הוא מקומם וראוי לגינוי ואינו יכול להשאיר אף אזרח ישראלי החרד לגורלה של מדינת ישראל אדיש. שום אפקטים קולנועיים לא יכולים להסתיר את עשייתה של לאה צמל נגד מדינה ישראל ותושביה. צר לי שסרט זה זכה לתמיכה מכספי המדינה”.

עוד הוסיפה רגב כי “חשוב להדגיש כי הפרס נתמך על ידי מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, שהיא גוף של האוצר ומרכז השלטון המקומי, שאינו קשור למשרד התרבות”.

“ליבי עם המשפחות השכולות הצריכות להתמודד עם השכול האישי מחד ועם הגיבוי הציבורי, שהסרט נותן לדוברי הטרור בדמותה של לאה צמל. אני קוראת לראשי מפעל הפיס להתנער מהפרס ומההחלטה של ראשי הפסטיבל להעניק אותו לסרט, בו “מככבת” לאה צמל”.

מתן פלג, יו”ר תנועת “אם תרצו” שתנועתו מלווה את פורום “בוחרים בחיים של המשפחות השכולות”, אמר לאור חשיפת המקרה: “מושא הסרט אינה אדם תמים אשר מגן על חפים מפשע אלא גורם משפטי המגן השכם וערב על חיות טרף, מחבלים שרצחו חפים מפשע, זקנים נשים וטף. אנו מצטרפים לקריאתם הצודקת של המשפחות השכולות ונפגעי פעולות האיבה. הגיע הזמן שעו”ד מעין אלה יזכו לכל גינוי ולא יזכו למענקים כספיים על חשבון המדינה.”

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.