עבודות הבנייה ביישוב החדש עמיחי שיועד למפוני עמונה הופסקו. כך דווח היום (שלישי) ב-ynet. על פי הדיווח משרדי הממשלה הרלוונטיים לביצוע ההחלטה לא העבירו את התקציב לצורך יישומה.  ראש מועצת בנימין אבי רואה אמר בתגובה לדיווח: "שלחנו התראות למשרדים השונים ולא קיבלנו מענה". ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי העניין באחריות משרד האוצר. ממשרד האוצר נמסר כי האחריות בעניין היא של משרד הביטחון.

בנייה בישוב החדש עמיחי המיועד למפוני עמונה, יוני 2017. צילום: פלאש 90
בנייה בישוב החדש עמיחי המיועד למפוני עמונה, בחודש שעבר. צילום: פלאש 90

עוד אמר בנושא ראש מועצת בנימין, "מעבירים אותנו ממשרד למשרד ואף אחד לא לוקח אחריות. כשהתחלנו לתקצב את הפרויקט זה נעשה מתוך אחריות לתושבי עמונה, שיושבים תקופה ארוכה בחדרים קטנים בעפרה. אבל להמשיך ככה זה חוסר אחריות. את הכסף הזה צריכה המועצה לחינוך, לרווחה ולסיוע. הממשלה צריכה לקחת אחריות והיא לא עושה את זה".

במהלך החודש האחרון החלו העבודות בשטח, ותוקצבו על ידי מועצת בנימין, מתוך הבנה שהכסף יוחזר לה מהמדינה. במועצה השקיעו 10 מיליון שקל בהקמת התשתיות, אך המדינה לא השיבה להם עד כה דבר. לכן נאלצו להקפיא את העבודות.
מחאה של תושבי עמונה מול בית ראש הממשלה בחודש מרץ. צילום: פלאש 90
מחאה של תושבי עמונה מול בית ראש הממשלה בחודש מרץ. צילום: פלאש 90

בידיעה נכתב כי אנשי עמונה "הביעו תדהמה" כשנוכחו שהבנייה הוקפאה. "אנחנו המומים ופגועים מהמחדל הזה. חששנו שקשיים משפטיים ימנעו את הקמת היישוב החדש, חששנו שלחצים מדיניים יאיימו על העניין. לא חלמנו שבירוקרטיה ופקידות הם שימנעו זאת. לתדהמתנו זה מה שקורה. עשרות כלי הנדסה שהובאו מרחוק להקים יישוב חדש בישראל עומדים דוממים כי פקיד פלוני לא מוכן להעביר כסף ופקיד אלמוני גורר רגליים ולא חותם".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20