ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן. צילום: רויטרס

הונגריה: מדיניות ממשלתית חדשה תמנע את המשך קיום לימודי המגדר במדינה. הסיבה: אין צורך בבוגרי החוגים למגדר בשוק העבודה, וישנו שימוש טוב יותר לכספי משלם המסים בחוגים אחרים.

בהודעה מטעם הממשלה ההונגרית נאמר כי "אין דרישה לבוגרי לימודי מגדר בשוק העבודה ההונגרי". "אין כל הצדקה כלכלית-רציונלית לקיום לימודים מסוג זה, משום כך יש לנו סיבה להאמין כי הם לא נוסדו בתגובה לצרכי שוק העבודה", נאמר בנוסף. לפי שעה ההחלטה תפגע ככל הנראה רק בשתי אוניברסיטאות, ובמספר מצומצם מאוד של סטודנטים, בסך הכל 13 שנרשמו לתוכניות הלימוד השנה.

הפגנת הסטודנטים נגד הממשלה בבודפשט, הונגריה פברואר 2018. צילום: רויטרס

מזכיר הפרלמנט ההונגרי לענייני משאבי אנוש בנץ רטאברי אמר כי לימודי המגדר בדומה ל"מרקסיזם-לניניזם, נופלים יותר תחת ההגדרה אידיאולוגיה מאשר תחת ההגדרה מדע".

בנאום שנשא בחודש שעבר ראש הממשלה ההונגרי ויקטור אורבן הוא התייחס לבחירות לפרלמנט האירופי שיתקיימו בשנה הבאה. אורבן הצהיר כי "הערכים הליברליים והרב-תרבותיות אותם מקדמת בריסל יתפוררו בפני הנצרות הדמוקרטית".

במפגש עם אזרחים הונגרים ברומניה אמר אורבן כי האליטות הישנות באירופה אכזבו את האזרחים והגיע זמנן לפנות את מקומן. "המטרה הגדולה שלהן (של האליטות, ע.ד) היא לשנות את אירופה ולהעביר אותה לעידן הפוסט-נוצרי ולעידן בו מדינות מדינות הלאום ייעלמו" אמר, "את התהליך הזה אפשר לערער בבחירות האירופיות, וזהו האינטרס היסודי שלנו לעצור את התהליך הזה".

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20