ממשלת הודיעה כי החל מהיום (ג’) ובהתאם לחוק שאושר בפרלמנט ההונגרי בתחילת החודש, שיחצו את הגבול לתוך המדינה יועברו למכולות ענקיות שישוכנו בתוך מחנות מגודרים בגדרות תיל, עד אשר יוחלט האם לסלקם מהמדינה או לאפשר להם להיכנס כמבקשי מקלט.

מהגרים סורים חוצים את גבול הונגריה-אוסטריה. צילום: Mstyslav Chernov
מהגרים סורים חוצים את גבול הונגריה-אוסטריה. צילום: Mstyslav Chernov

ממשרד הפנים בבודפשט נמסר כי: “סוכנויות ההגנה על הגבולות מוכנות לחלוטין ליישם את סגירת הגבול המשפטית. המשטרה, כוחות הביטחון ומשרד ההגירה ביצעו את כל ההכנות הנדרשות על מנת ליישם את ההליך הנדרש”, לטענת המשרד, הצעד מתבקש על מנת “למנוע ממהגרים עם מעמד לא ברור לנוע בחופשיות ברחבי המדינה והאיחוד האירופי, ולכן מקטין את הסיכון הביטחוני כתוצאה מההגירה להונגריה ולאיחוד האירופי”.

מהגרים שיחצו את הגבול לתוך הונגריה, בעיקר מהגבול עם סרביה, ומהגרים שכבר נמצאים בתוך שטח הונגריה אולם עדיין לא קיבלו אישור שהייה כמבקשי מקלט, יועברו החל מהיום למכולות הענק שיוצבו בתוך מתחמים מגודרים סמוך לגבול של הונגריה עם סרביה.

בשבועות האחרונים הוצבו 324 מכולות ימיות גדולות בשני מתחמים גדולים שגודרו בגדרות תיל בכדי לקלוט את המהגרים.

כאמור בתחילת החודש אימצה הונגריה את החוק המאפשר לרשויות לעצור את כל מבקשי המקלט, לרבות נשים וילדים הבורחים ממלחמות ומעוני, ולהכניסם למחנות עשויים ממכלים המיועדים להעברת משלוחים. באיחוד האירופי ובארגוני זכויות אדם מיהרו לגנות את ההחלטה ואמרו כי מדובר ב”הפרה בוטה של החוק הבינלאומי”.

סוכנות הפליטים של האו”ם אמרה בתגובה כי החוק החדש “מפר את המחויבות של הונגריה לחוקים הבינלאומיים ולחוקי , ותהיה לו השלכה פיזית ופסיכולוגית איומה על נשים, ילדים וגברים שכבר סבלו קשות גם כך”.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.