נשיא פרנסואה , אשר צפוי לסיים את תפקידו בחודש הבא אמר היום (ב') בריאיון, כי "חובתו האחרונה" היא למנוע ממועמדת הימין העמוק בצרפת, מרין לה-פן מלזכות בבחירות הקרובות במדינה. "חובתי האחרונה היא לדאוג  שצרפת לא תנוצח על ידי תכנית כזו' ושצרפת לא תישא באחריות כה כבדה", התבטא בדבר הסיכוי שלה-פן לזכות במערכת הבחירות.

לה-פן. תוציא את צרפת מן האיחוד האירופי. צילום:רויטרס
לה-פן. תוציא את צרפת מן . צילום:רויטרס

לפי אתר "פוקס ניוז", לה-פן, מנהיגת מפלגת , הנתפשת כמעין "דונלד טראמפ צרפתייה", הינה כעת על פי הסקרים, אחד מבין שני המועמדים אשר יעלו לסיבוב השני בבחירות לנשיאות צרפת' המועמד השני הצפוי להתמודד מולה הוא נציג המרכז העצמאי, , שני המועמדים שיזכו במירב בקולות יתמודדו בסיבוב נוסף זה מול זה ב-7 במאי. עד כה, חוזים הסקרים כי לה-פן תפסיד בסיבוב המכריע מול מקרון. עם זאת, אמר הולנד כי "קיים איום", לפיו אכן יכולה להיבחר לנשיאות צרפת, וציין כי לימין הקיצוני בצרפת ישנם הישגים בסקרים אשר לא נראו כמותם בצרפת זה למעלה משלושה עשורים.

לה-פן, הינה מתנגדת חריפה לביטויי איסלאמיזציה ברחוב הצרפתי, והתבטאה פעמים רבות נגד לבישת רעלות, בניית מסגדים, ותפילות פומביות, וכינתה אותם "איומים תרבותיים, שאף צרפתי לא יוכל לקבל". בנוסף, הצהירה לה-פן כי תפעל לשחרר את צרפת מן האיחוד האירופי.

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.