19:26 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הולנד: פוליטיקאי נחקר בעקבות קשר עם ישראל

הולנד: פוליטיקאי נחקר בעקבות קשר עם ישראל

השירות החשאי ההולנדי פתח בחקירה נגד ראש מפלגת הימין ההולנדית חירט וילדרס, מחשש לסיכון ביטחונה של הולנד. הסיבה? מקיים קשרים עם ישראל

השירות החשאי ההולנדי (AIVD) חקר את מנהיג מפלגת הימין חירט וילדרס, בטענה כי זה מסכן את ביטחון המדינה. עילת החקירה הייתה ביקוריו הרבים בישראל והקשרים ההדוקים שלו עם בכירים ישראלים. לטענת השירות החשאי יתכן כי וילדרס מושפע על ידי ישראל ובכך מסכן את ביטחונה של הולנד, כך פורסם ב-nrg.

חירט וילדרס. צילום: Phil Nijhuis
חירט וילדרס. צילום: Phil Nijhuis

 

 

העיתון De Volkskrant ההולנדי, שפרסם לראשונה אודות החקירה, הוסיף כי חקירת פוליטיקאים על ידי השירות החשאי היא לא דבר שכיח בהולנד וזאת מהחשש שייווצר רושם של התערבות פוליטית מצידו. מאידך, עולה הטענה כי השירות החשאי צריך לדאוג קודם כל לאינטרס של ביטחון המדינה ולמנוע התערבות של מדינות זרות, קל וחומר במקרה של וילדרס, שמשמש גם כחבר בוועדת המודיעין ההולנדית.

במקום החמישי במפלגתו של וילדרס נמנה בעבר איש העסקים היהודי-ישראלי לשעבר, גידי מרקוסזוור, אך זה נאלץ לפרוש לאחר פרוץ סערה תקשורתית סביבו, בעקבות קריאה שלו לאסור ביקורת על ישראל. מרקוסזוור גם הואשם בעבר על ידי הרשויות בהעברה לכאורה של מידע לסוכן ישראלי וקיום קשרים עם שירות ביון זר, כאשר היו טענות שמדובר במוסד הישראלי.

וילדרס סירב להגיב לתחקיר.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"