שרת המשפטים איילת שקד התייחסה אמר כי "בסופו של דבר, כחברי קבינט עלינו מוטלת האחריות בזמן מלחמה ולכן אנחנו צריכים לקבל את כל המידע הרלוונטי ולראות את התמונה המלאה", כך אמרה בראיון לגל"צ.

לדבריה, "בנט מבקש את זה כבר תקופה ארוכה. הוא העלה את הנושא במשא ומתן הקואליציוני לפני כשנה כשהוקמה הממשלה וראש הממשלה אמר שזה לא עניין למו"מ קואליציוני ושהוא ידבר איתו על זה ויטפל בנושא הזה אחר כך, אך זה לא עלה בשנה האחרונה".

אם לא ייפתר המשבר, יצביעו בבית היהודי נגד מינוי ליברמן גם בממשלה וגם בכנסת. בליכוד אמרו אמש כי משמעות ההצבעה נגד עמדת הממשלה היא פיטורים מיידיים.

בפאנל של הפטריוטים, הבהיר שמעון ריקלין, בעברו איש "הבית היהודי" כי הדרישה עלתה כבר אחרי מבצע "צוק איתן": "ליברמן מקבל מה שהוא רוצה. בא בנט ואומר 'קראתם את טיוטת מבקר המדינה ואתם יודעים שהיה שר בטחון בעייתי. הייתה דרישה בזמן המו"מ הקואליציוני ולא נעשה עם זה כלום. האם הדרישה של בנט צודקת או לא?", שאל את שאר חברי הפאנל.

יריב אופנהיימר שהתארח בפאנל, הביע הסתייגות מהרעיון ואמר כי הרעיון הוא "אנרכיה בקבינט. לכל שר יהיה קשר לצה"ל והוא יוכל להשתמש במידע מצה"ל לשיקולים פוליטיים. האחריות על בטחון ישראל מוטלת בראש ובראשונה על ראש הממשלה ורק אחר כך על שר הבטחון".

חבר הפטריוטים, ארי שמאי, תהה מדוע בנט לא נעמד על רגליו האחוריות עד כה, אך הציע כי "מה שמציק לו הוא שליברמן מונה לשר הבטחון ולא הוא".

המשבר בין הליכוד ובין הבית היהודי מחזיר את הדיונים על כניסתה של המחנה הציוני בהובלת יצחק הרצוג אל תוך הממשלה.

בתוך כך, השר להגנת הסביבה אבי גבאי פרש מהממשלה וכעת כחלון יצטרך להכריע אם להחליפו בשר אחר מתוך חברי מפלגתו או שמא במינוי מקצועי.

הפטריוטים

הפטריוטים


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.