אתמול (שבת) הודיע הארמון בקינגהאם על השגת הסכם בין המשפחה המלכותית לבין הנסיך הארי ואשתו הנסיכה מייגן  על תנאי פרישתם מתפקידם.

לפי תנאי ההסכם, הזוג יפסיק למלא תפקידים ציבוריים מטעם וכן יוותרו על מימון ההוצאות מתוך "מענק הריבון" – תקציב האזקה של משפחת המלוכה מטעם ממשלת . כמו הן, הם יוותרו על התארים "נסיך" ו"נסיכה". לבסוף, הזוג יחזיר לקופת המדינה את הסכום של 3.1 מיליון דולר שהשקיעה ממשלת בשיפוץ פרוגמור קוטג' – הבית בו מתגורר הזוג יחד עם בנם.

הויתור של משתלם ביותר.  כבר כיום נכסיהם המשותפים מוערכים בכ-30 מיליון דולר. עד לנישואיהם ב-2018 צולמה מייגן מרקל  בסדרת הטלויזיה Suits וכן בפרסומות רבות. שווי הנכסים שלה לפני החתונה מוערך בכ-6.5 מיליון דולר. מצידו, הארי מקבל הכנסה שנתית של כ-2.5 מיליון דולר מהקרן בניהול אביו, הנסיך צ'רלס. מאז הגיעו לגיל 21 הוא מקבל כ-$450,000 בשנה מרווחי הון על נכסי אימו הנסיכה דיינה. גם הוא וגם אחיו הגדול קיבלו כל אחד ירושה של כ-10 מיליון דולר בהגיעם לגיל 30 מתוך נכסי אמם.

עם עזיבתם את התפקידים הרשמיים יהיה הזוג חופשי לעבוד ולהרוויח ללא כל הגבלה. לפי הפרסום של העיתון Marketwatch הארי ומייגן צפויים לאמץ את ה"תוכנית העסקית" של חבריהם הקרובים הזוג אובמה. לפי הדיווחים, מאז עזיבתם את הבית הלבן חתם הזוג אובמה על הסכם להוצאת ביוגרפיה בשווי 65 מיליון דולר. בנוסף, ברק ומישל אובמה חתמו על הסכם בשווי של עשרות מיליוני דולרים עם חברת "נטפליקס" על הפקת סדרת טלוויזיה בשיתוף עם החברה בבעלותם. הסכם דומה בין נטפליקס לבין הארי ומייגן מתבקש במיוחד לאור הצלחת סדרת "הכתר" של נטפליקס, העוסקת במשפחת המלוכה. הסדרה זכתה להצלחה מסחררת בקרב כ-160 מיליון מנויי נטפליקס.

 

עם כמעט 11 מיליון עוקבים באינסטגרם, ביכולתם להרוויח כ-110 מיליון דולר מפוסטים ממומנים וחסויות, כך לפי רשת CNBC. כבר בשנה שעברה, רשם הזוג סימון מסחרי על המותג Sussex Royal, מה שיאפשר להם להרוויח משיתופי פעולה לייצור שירותים ומוצרים (כגון ביגוד ואקססוריז) תחת המותג הנחשק.

למרות חילוקי הדעות על הנסיבות שהובילו את הארי ומייגן לעזוב את תפקידם בממלכה דבר אחד ברור. זהו צעד כלכלי משתלם ודרכם ל"עצמאות כלכלית" לא צפויה להיות קשה במיוחד.

 

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.