בתום תפילת הערב החלו פורעים מוסלמים ליידות אבנים, לירות זיקוקים ולהשליך חפצים לעבר כוחות המשטרה סמוך לשער האריות. בתגובה המשטרה פיזרה את המפגינים באמצעות אמצעים לפיזור הפגנות.

 ההתפרעויות בשער האריות. צילום: קובי ריכטר/TPS

במהלך הפרות סדר בירושלים שוטר נפצע קל בשער השבטים. הפלסטינים מדווחים על ילדה שנפצעה בשער האריות וילד נוסף שנפצע בעימותים במזרח העיר. עימותים גם בשכונת א-ראם. עוד דווח על זריקת בקתבים ממסגד בסילוואן. כוחותינו משתמשים בגז מדמיע נגד הפורעים ומבצעים מעצרים. בנוסף, מחבלים יידו 2 בקבוקי תבערה לעבר רכבים בכביש גוש עציון – ירושלים סמוך לאל חאדר. אין נפגעים.

מוקדם יותר הערב (ג') סיימה המשטרה להסיר את מכשירי המגנומטר משערי הכניסה להר הבית בעקבות החלטת הקבינט. כזכור, השערים הוצבו במקום בתגובה לפיגוע הטרור בהר הבית לפני כשבועיים בו נרצחו שני שוטרים.

במנהלת הווקף לא ממהרים לקרוא למתפללים לחזור לשגרת תפילה בהר הבית על אף החלטת הקבינט על הסרת המצלמות והמגנומטרים סביב המתחם. גם היום המשיכו התפילות להתקיים מחוץ למתחם.

מתוך הפטריוטים, א' – ה' בשעה 22:00

בקרוב יוגש דו"ח ראשוני על השינויים של ישראל במתחם, עד אז קרא הווקף למתפללים שלא לשוב להר. עפ"י גורם בצוות הווקף, ישראל ניצלה את היעדרות המוסלמים מהמקום כדי לחפור במנהרה שתחת כיפת הסלע.

סלאח מסילוואן הגיע הבוקר להתפלל בהר הבית. "הגעתי עם הילדים שלי, כמו בכל יום, וחיכיתי לראות אם המופתי מסתפק בהסרת המגנומטרים ומודיע על סיום המחאה. עכשיו הווקף הודיע שלא. אי אפשר להשלים עם המצלמות החכמות שהולכים להתקין כאן, או עם הנוכחות המוגברת של כוחות המשטרה שעושים בדיקות וחיפושים גופניים לכל אישה – נערה או מבוגרת", סיפר סלאח מסילוואן לכתב Ynet.

"תראה כמה שוטרים יש כאן. למה? אנחנו דורשים לחזור למה שהיה לפני ה-14 בחודש. באנו לכאן כדי להתפלל, לא כדי לשחק כדורגל ולא בשביל בלגן או פיגועים. אין מה לבדוק", הוסיף.

המשטרה מפזרת מתפרעים מוסלמים

מתפללים מוסלמים בשער האריות, הערב. צילום: קובי ריכטר/TPS

שער האריות, הערב. צילום: קובי ריכטר/TPS
שער האריות, הערב. צילום: קובי ריכטר/TPS
מתפללים מוסלמים הערב מחוץ להר הבית. צילום: קובי ריכטר/TPS
מתפללים מוסלמים הערב מחוץ להר הבית. צילום: קובי ריכטר/TPS
מתפללים מוסלמים בשער האריות, היום. צילום: פלאש 90
מתפללים מוסלמים בשער האריות, היום. צילום: פלאש 90
מחאת נשים מוסלמיות מחוץ לשער האריות, היום. צילום: פלאש 90
מחאת נשים מוסלמיות מחוץ לשער האריות, היום. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20