הודיע לשר לביטחון פנים גלעד ארדן כי הוא מוכן לעבור בדיקת כפי שדורשת הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים.

מוקדם יותר הודיע הוועדה בראשות השופט (בדימוס) אליעזר כי הדיונים בעניינו של אדרי כללו תגובות רבות מן הציבור, אשר רובן הגדול היה אמנם בשבחו של המועמד, אולם נמצאו גם מי שהתלוננו על התנהגות בלתי ראויה מצדו. לפיכך הוועדה ראתה לנכון לשמוע שניים מן המתלוננים, וכן קיבלה נתונים כלליים ממשטרת ישראל על נושא המשמעת בארגון.

"הוועדה נתנה את דעתה שאמון הציבור במשטרה מושפע, במידה רבה, מדמותו של המפכ"ל", מסרו. לפיכך, "הוועדה סבורה שכדי להגיע למסקנה שאכן מטרה זו הושגה במלואה, על המועמד לעבור בדיקת פוליגרף תעסוקתי, כנהוג במשטרת ישראל. בדיקה כזאת מתחייבת הן על פי עקרון השוויון בין המועמדים, כששני מועמדים אחרים עברו בדיקה כזאת, והן כדי למנוע לזות שפתיים נגד המועמד, אם יתמנה לתפקיד, כאילו היה לו מה להסתיר. עננה כזאת ראוי לה שלא תהיה מעל ראשו של המפכ"ל. הוועדה תיתן את חוות דעתה לגבי המינוי שבנדון לאחר בדיקת הפוליגרף".

על החלטה זו של הוועדה נמתחה ביקורת. ח"כ (ליכוד), יו"ר ועדת הפנים מסר: "אני קורא לדחות את דרישתה של ועדת גולדברג לביצוע פוליגרף. דרישה זו אינה לגיטימית.  הליך צריך להתבצע בשימוע ציבורי בכנסת ובשקיפות. הופעת המפכ"ל בוועדה זיהמה את התהליך".

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת. ח"כ יואב קיש
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.