הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בראשות השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג פסלה את מינויו של משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. זאת לאחר שהתברר שאדרי נפגש עם עו"ד פישלר שמייצג את רפי רותם שלושה ימים לפני הופעתו הראשונה של הניצב בדימוס בפני הוועדה.

רותם עצמו התלונן בוועדה על אדרי.  בין פישלר לארי קרב גרסאות על הנאמר בפגישה, אך היו"ר גודלברג ופרופ' איינהורן סברו כי עצם הפגישה והתלונה נגד אדרי מעידות על "כשל בהתנהגות ובשיקול הדעת שמגיע להתנהגות בלתי ראויה", מה שעלול לטענתם לפגוע באמון הציבור במשטרה. כזכור, אדרי עבר בהצלחה בדיקת פוליגרף שנדרשה ע"י הוועדה.

השר לביטחון פנים גלעד . צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן הודיע כי אינו מקבל את עמדת הועדה המייעצת, בה הכריע קולו הכפול של השופט גולדברג, לאור שיוויון הקולות בין חבריה (2:2).

ארדן ציין כי "אין בנימוקי הועדה כדי לבסס ״דופי ערכי נורמטיבי״ או ליקוי בטוהר המידות בהתנהגותו של ניצב אדרי ואין בנימוקים להבנתו כדי למנוע את מינוי ניצב בדימוס אדרי למפכ״ל. השר ארדן יבקש להופיע בפני הועדה ולהציג את טיעוניו. בין היתר, יצויין שלעניין פגישת אדרי – פישלר, הרי שזו לא עסקה במר רותם אלא בטענותיו של פישלר כלפי המשטרה. גם פישלר עצמו ציין כי לא היתה כל כוונה בפגישה להשפיע על הפנייה לועדה. הפגישה עם פישלר לא היתה בשל היותו מייצג את רפי רותם אלא בשל ביקורתו הכללית כנגד משטרת ישראל".

"לגבי דו״ח המבקר הרי שלכל היותר כפי שקבע המבקר לגבי ניצב בדימוס אדרי, מדובר בכללי מנהל תקין כפי שקיים בדו"חות מבקר רבים ולא בפגם בטוהר המידות", הוסיף השר שהודיע כי ימנה ממלא מקום למפכ״ל המשטרה בזמן הקרוב.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.