מאז יום ראשון השבוע החל עוצר בהודו והוכרז שהשמיים יסגרו לטיסות בראשון בחצות. מרגע שהתקבלה ההודעה התחיל מבצע נגד השעון לחילוץ של אלפי מטיילים ישראלים לכיוון עיר הבירה דלהי, שם ארגנו להם טיסות חזור לארץ בשיתוף פעולה של שגרירות ישראל ובסיוע בתי חב"ד במדינה.

בשגרירות ישראל בהודו, ביוזמת השגריר רון מלכה, עבדו מסביב לשעון לרכז את המידע ולארגן הסעות מאושרות מבתי חב"ד השונים. בתי חב"ד מצידם עבדו מסביב לשעון לאתר כמה שיותר ישראלים ולהביא אותם להסעות שיביאו איתם לדלהי, כדי שיוכלו לצאת מהודו לפני הסגר האווירי.

שליח חב"ד בפושקר הרב שימי גולדשטיין סיפר: "מאז שהודו נכנסה למצב החירום התרכזו סביב בתי חב"ד בהודו אלפי ישראלים, שלא ידעו מה יהיה גורלם. אצלנו בפושקר התקבצו מאות מטיילים ורופא מקומי הגיע לבית חב"ד לבדוק אותם ולאשר את בריאותם לקראת הנסיעה. בשעות הצהריים יצאו אוטובוסים מיוחדים עם אישורי נסיעה – לדלהי".

צילום: איגוד בתי חב"ד בהודו

אך למרבה האכזבה לא כל המטיילים שהגיעו לעיר הבירה דלהי הצליחו לעלות על הטיסות לארץ, כיון שכרטיסים רבים התבטלו ואלפי ישראלים שלא הצליחו לרכוש כרטיסים נותרו בדלהי.

כעת מתנהל מבצע של שגרירות ישראל לארגן 2 טיסות מיוחדות שיקבלו אישור יוצא דופן להמריר מהודו למרות הסגר האווירי. מהערב תסגר הודו גם לטיסות פנים, לכן מרכזים את כולם בעיר הבירה דלהי ובומביי, שנחשבת גם היא לעיר מרכזית, כדי שיוכלו לעלות לטיסות המיוחדות. שליח חב"ד בדלהי הרב עקיבא סודרי סיפר: "בדלהי הם נמצאים תחת עוצר מוחלט כשהמקום היחיד שפועל הוא בית חב"ד – ממנו ייצאו הסעות מרוכזות אל טיסות החילוץ. אבל למרות הכל האווירה כאן טובה ושומרים על אופטימיות".

צילום: איגוד בתי חב"ד בהודו

אם אכן הכל יעבור בשלום ביום רביעי תצא טיסה מיוחדת מהודו בארגון חברת אמסלם טורס וביום חמישי ככל הנראה תצא טיסת חילוץ נוספת של אל-על. אלו יהיו ככל הנראה הטיסות היחידות שיקבלו את האישור להפר את הסדר האווירי על הודו.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.