לבית הדין הצבאי הוגש היום (ה') כתב אישום נגד חמישה לוחמים בגדוד "נצח יהודה" הנאשמים בכך שהיכו שני סייעני טרור אותם החזיקו כעצורים. כזכור, התקרית אירעה ימים לאחר הפיגוע בצומת גבעת אסף בו נרצחו שניים מחבריהם לגדוד,סמ"ר יובל מור יוסף הי"ד וסמל יוסף כהן הי"ד, ע"י מחבל. העצורים הם סייעני המחבל שביצע את הפיגוע.

מכתב האישום עולה כי הלוחמים, להם מיוחסות עבירות של בנסיבות מחמירות וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, היכו את הערבים בסטירות, במכות אגרוף ובאמצעות חפצים קהים, בעודם אזוקים ומכוסי עיניים, וגרמו להם לחבלות קשות. התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם של הלוחמים עד תום ההליכים בעניינם.

לדברי גורם צבאי, שניים מהלוחמים מואשמים בנוסף בעבירה של שיבוש הליכי משפט, לאחר שתיאמו את הגרסה אותה ימסרו לגבי אירוע זה. מפקדם של הלוחמים, קצין בדרגת סגן, מצוי במעצר פתוח. החלטה בעניינו תתקבל בנפרד.

מהסנגוריה הצבאית, המייצגת את החיילים, נמסר: "מדובר בכתב אישום שמוטב היה שלא היה מוגש מלכתחילה. אנו סמוכים ובטוחים שבסופו של המשפט יתבררו העובדות והנסיבות ופני הדברים ייראו אחרת. מדובר בלוחמים מצטיינים, מלח הארץ, שחבריהם ליחידה נרצחו רק לפני חודש בידי מחבל ואשר נכפתה עליהם סיטואציה בלתי אפשרית – להוביל למעצר את המחבלים שהיו מעורבים ברצח חבריהם.

למרבה הצער, כתב האישום שהוגש משקף חוסר הבנה מצד המערכת למצב הבלתי אפשרי שבו היו נתונים החיילים. במהלך המשפט יהיה צורך לבחון גם את הפער במענה שהיו אמורים לקבל החיילים לאחר האירוע, הן מבחינת המפקדים והן בהיבטי מערך בריאות הנפש".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא