העוון: בגידה. עורך הדין יובל מור מוסלי, פעיל מפלגת העבודה הגיש במוצאי שבת תלונה במשטרת ישראל נגד חגי אלעד, מנכ"ל בצלם. לדברי מוסלי, "חגי אלעד מנכ"ל בצלם חצה מבחינתי ומבחינת רבים קו אדום. האשמות הנואלות שלו כנגד צה"ל – הצבא המוסרי בעולם ונגדנו כמדינה אכזרית כובשת, מתעלמת מהמציאות שנכפית עלינו בעיקר על ידי הפלשתינאים.. ויתור מצידם על זכות השיבה ובטוחני שהעם היה מוותר על הכיבוש".

מזכ"ל "שלום עכשיו" לשעבר, יריב אופנהיימר, מסביר מדוע תומך בהשתתפות "בצלם" בדיון נגד ישראל, מתוך "הפטריוטים"

התלונה הוגשה לאחר שאלעד נטל חלק פעיל בדיון נגד ישראל שהתקיים במהלך השבת במועצת הביטחון של האו"ם, וקרא לאו"ם לפגוע בישראל. אלעד אמר בדיון: "בכל נשימה של הפלסטינים הם נושמים כיבוש. ישראל לא יכולה לקרוא לעצמה דמוקרטיה בזמן שהיא כובשת עם אחר", בנוסף האשים אלדד את חיילי צה"ל ביחסם לאוכלוסייה הפלסטינית וקרא למועצת הביטחון לפעול נגד המצב בישראל.

מוסלי, המתמודד על תפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה, הסביר בעמוד בפייסבוק שלו כי השתתפות מנכ"ל בצלם בדיון של מועצת הביטחון, "לה סמכויות חובקות עולם – החל מסנקציות וכלה בהפעלת כוח צבאי", מהווה "פגיעה חמורה בריבונות המדינה ועולה מבחינתי עד כדי עבירה פלילית לכאורה על סעיפים 97 עד 100 לחוק העונשין העוסקים בפגיעה בריבונות – במסירת שטח ריבוני וקריאה למדינות זרות להתערב בכוח בנעשה בארצנו.

https://www.facebook.com/youval.mormously/posts/10209058308149455

"אין פרשנות אחרת לקריאתו שנשמעה פעמים אחדות כי על מועצת הביטחון להפעיל סמכותה ולאכוף הסדר מדיני פה.  מבחינתי הוא חשוד בביצוע עבירה ולכן הגשתי נגדו תלונה פלילית במשטרה".

מוסלי לא הסתפק בתלונה שלו וקרא לאנשים נוספים להגיש תלונות דומות במשטרה נגד מנכ"ל ארגון השמאל: "אני מבקש מכל מי שקיומנו כאן אחרי 2000 שנות גלות כעם ריבוני חשוב ומהותי בעיניו להגיש תלונה דומה כדי להבהיר לארגון הזה שמקומו לא עימנו".

יש לציין כי אם מוסלי ייבחר לתפקיד מזכ"ל המפלגה,בו מכהן כיום חה"כ חיליק בר, יובטח לו המקום השביעי ברשימת המפלגה לכנסת.