הקומיקאי גורי אלפי, שחשף לאחרונה כי התפקד למפלגת 'הליכוד', סיפר השבוע בתכנית הרדיו "חיות כיס" של תאגיד 'כאן' בהגשת שאול אמסטרדמסקי, על חשבון הנפש, והשינויים שערך בקריירה המקצועית שלו מאז ניצחון הליכוד בבחירות לכנסת ב- 2105, חרף עמדה גורפת שהוצגה בתקשורת נגד המשך שלטון הליכוד. "הכאפה שחטפנו בבחירות החזירה אותי לפרופורציה".

גורי אלפי. צילום: פלאש 90
גורי אלפי. צילום: פלאש 90

"הבחירות האחרונות שינו את איך שאני חושב לגבי הכוח של סאטירה, לגבי הכוח של בידור, והכוח של הטלויזיה בכלל" סיפר אלפי. "אני חושב שקבלתי פרופורציה, הנמכת אגו, במובן הזה של אנחנו לא משנים שום דבר", הסביר את התובנות שלו ביחס לכוחה האמיתי של תקשורת המיינסטרים.

"אני חושב שאם אתה רוצה לרתום אלייך כוח גדול אתה לא יכול להתנשא. גם אם אתה אומר לעצמך בראש אני יודע שאני מעליהם, אבל אני לא אראה להם שאני מעליהם – הם מרגישים את זה", הוסיף הקומיקאי. "אנחנו הובלנו אג'נדה מסויימת נגד השחיתות ונגד ביבי", הוא מדבר בכנות על יחסה העוין של התקשורת לראש הממשלה. "אני חושב שהכאפה שאנחנו חטפנו בבחירות האלה הכניסה אותי לפרופורציה לגבי התפקיד שלנו, לגבי המעמד שלנו, אם אתה רוצה שיקשיבו לך זאת לא הדרך"

אלפי סיפר על המהפך המקצועי שעבר בשנתיים שחלפו מאז מערכת הבחירות, "מאז אני לא עושה תכנית סאטירה פר אקסלנס", הבהיר. "אני עושה תכנית בידור, ואני חוזר למקומי היותר טבעי והיותר צנוע, בתור לא מושיע של העם או מחנך או מטיף".

לפני כשבועיים סיפר אלפי בתכנית "מה בוער", בגלי צה"ל על התפקדותו למפלגת הליכוד."אני חושב שצריך להתפקד", אמר אלפי בתוכנית "כל אחד צריך להתפקד למפלגה. זה לא להכפיל, זה פי חמישה מהמשמעות של הקול שלך". עוד אמר אלפי בנושא: "זו מפלגה גדולה, זה להשפיע על הרשימה לכנסת. אתה יודע, ביש עתיד אין פריימריז, אין איך להשפיע באמת, העבודה פחות מעניינת אותי".

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא