צרחות פילחו את האוויר לפנות בוקר (ו') בדרום תל אביב. מסתנן אפריקאי ביצע בצעירה אשר הצליחה להבריח אותו לאחר שצעקה לעזרה.

התקיפה אירעה בסמטת רפאל פוזיילוב בשכונת שפירא. חבריה ששמעו את הצעקות ניגשו למותקפת וניסו להרגיע אותה. "הוא דחף לי אצבע למכנסיים והוא ברח כי התחלתי לצעוק", אמרה הצעירה הנסערת, "אני לא נושמת".

תושב המקום, יוחנן חי ראובני, תיעד את הצעקות וסיפר: "עוד מעשה אונס. השעה 05.50 ובדרך לבית הכנסת אני שומע צרחות אימים של בחורה יהודיה. בת ישראל שזועקת לעזרה. בחור סודאני על אופנים ניסה לאנוס אותה".

באופן אירוני, הוסיף ראובני, על בניין סמוך "בעוז, בגאווה והרבה "הומאניות'" נתלה לא מזמן שלט " נגד הגירוש" ע"י פעילי שמאל שעברו לגור שם לא מזמן. "הכל לפתחם של ביבי נתניהו ומשה כחלון".

שפי פז, מטה מאבק דרום ת"א, אמרה בתגובה: "כמה מקרים כאלה קורים בלי שיש מי שיצלם אותם? בחורה יוצאת מהבית בשעות הקטנות של הלילה, בחור על אופניים רואה, עוצר, מנסה, שולח ידיים, נוגע, היא צורחת, הוא ממשיך, היא צורחת, הוא נבהל ובורח. השכנים יוצאים. משטרה. תלונה".

פז תהתה: "מה הסיכוי שימצאו אותו? צעיר אפריקאי על אופניים. יש המון כמוהו. ואולי היא לא תתלונן בכלל. לא נעים לה. היא הרי תלתה לא מזמן שלט נגד הגירוש במרפסת".

שפי פז. צילום: ערוץ 20

כחלון: "ניתן להגיע להסדרה בנושא המסתננים"

כזכור, לאחר שקרס ההסכם לגירוש המסתננים לרואנדה, נעשה ניסיון לגרש רק כמחצית מהמסתננים באמצעות הסכם מול סוכנות הפליטים של האו"ם. תושבי דרום ת"א התנגדו למתווה שאינו פותר את בעיית האלימות, הפשיעה והתקיפות הלאומניות של האוכלוסיה הזרה שפלשה לשכונות.

בעקבות כך, הודיעה הממשלה כי היא תפעל לגירוש המסתננים למדינה שלישית כאשר על הפרק פסקת ההתגברות שתאפשר להתמודד עם המגבלות שהטיל בג"ץ על חקיקה בנושא. זאת בתנאי שסיעת "כולנו" בראשותו של כחלון לא תתבצר בהתנגדותה לקידום פסקת ההתגברות.

בראיון לאלירן טל ב"חדשות 20" התייחס אמש שר האוצר, משה כחלון, למשבר המסתננים ופסקת ההתגברות שעומדת במקום: "ניתן להגיע להסדרה בנוגע למסתננים", אמר אך הפנה את האש לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הוא צריך להוביל פתרון. אין עבודה מקצועית ורצינית בנושא הזה".

כחלון בראיון אמש. צילום: ערוץ 20

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא