עדות חדשה של בכלא גלבוע: "הוא (המחבל) היה מבקש שהסוהרת הגבוהה והיפה תבוא לעבוד. אמר לי 'את תהיי קצינה בזכותי'. הלכתי ודיווחתי והמפקדים בכלא לא עשו עם זה כלום. הוא היה עובר ונוגע בי כאילו בטעות", כך סיפרה נ', סוהרת בכלא גלבוע, לחדשות 20. עדותה חושפת את תשתית ההטרדה שהשתרשה בבתי הכלא לטובת המחבלים.

"הכניסו אותי לעבוד שם בכוונה! הלכתי למפקד שלי ואמרתי לו 'תגיד שישתמשו באימא שלהם בתור אובייקט מיני', למה אני צריכה כאילו לשרת את האינטרסים למה? למה? למה? זה ", סיפרה הסוהרת. נ' מחזקת את עדותה של י', סוהרת נוספת אשר עדותה נחשפה שלשום בחדשות 20 והציפה פרשה חמורה של סוהרות שהוטרדו מינית בכלא גלבוע על ידי מחבלים שדרשו מקצין הכלא להעביר אותן לאגף הביטחוני. אמש נחשף ב"חדשות 20" כי מדובר באסיר מוחמד עטאללה מהפת"ח, המרצה מאסר עולם ונחשב לאחד ממנהיגי המחבלים בכלא גלבוע. לטענת הסוהרות, המחבל הוא זה שמנהל את שגרת החיים בכלא והקצינים נענים לגחמות שלו על מנת לשמור על שקט.

. צילום: משה שי, פלאש 90

 

"כאילו שמים אותנו שם בכוונה, גם באגף של החמאס שמו אותי בכוונה", מספרת נ'. "אסיר חמאס על כיסא גלגלים אמר לסוהר שהיה איתי: "למה אתה מביא אותה כל שעה? שתבוא כל רבע שעה". עוד סיפרה: "אני הראשונה שהציפה את הדברים. אני הייתי הראשונה שהייתי הולכת ומדווחת שהוא היה מבקש שהסוהרת הגבוהה והיפה תבוא לעבוד. 'את תהי קצינה בזכותי', הוא אמר לי, אני הייתי הולכת ומדווחת והמפקדים בכלא לא היו עושים עם זה כלום. רק אמרו לי להתעלם ממנו. הוא (המחבל) היה כל הזמן עובר ונוגע בי כאילו בטעות".

בעקבות החשיפה, הודיעו מוקדם יותר בשב״ס כי היחידה לחקירת סוהרים תיפתח בחקירה פלילית בנושא. כמו כן, בשבוע הבא תקיים ועדת הפנים של הכנסת דיון מיוחד בעניין, בו תשתתף גם נציבת שב"ס, רב גונדר, עופרה קלינגר .

כזכור, אמש נחשפה במהדורת "חדשות 20" זהותו של המחבל אשר על פי העדויות ביקש ואף קיבל מקצין המודיעין של כלא גלבוע אישור להעביר סוהרות ספציפיות, על פי מראה חיצוני, לעבודה באגף הביטחוני. מדובר במוחמד עטאללה, אסיר פת"ח שנגזר עליו מאסר עולם. עוד מתוך העדות החדשה אשר נחשפה הערב במהדורת החדשות של : "כאילו שמים אותנו שם בכוונה, גם באגף של החמאס שמו אותי בכוונה. אסיר חמאס על כיסא גלגלים אמר לסוהר שהיה איתי: "למה אתה מביא אותה כל שעה? שתבוא כל רבע שעה".

בהמשך הדברים אמרה: "יש שם משהו מסריח, אני לא יודעת מאיפה זה התחיל, לא יודעת למה לבן אדם שיושב על מאסר עולם יש כל כך הרבה פריבילגיות". נ' מפנה אצבע מאשימה לכיוון קצין המודיעין ומפקד הכלא: "הם מתנערים מכל דבר… הם פשוט מתנערים. אני יכולה להגיד לך שבתור בחורה חוויתי דברים נפשיים לא קלים, איומים. אסיר יותר חזק ממני, מה שהאסיר יגיד זה מה שיהיה. אני לא מרגישה בנוח שמטרידים אותי, למה? למה? למה מה שאני אומרת נעלם? למה מה שאני אומרת נכנס מתחת לשולחן? למה הופכים אותי ללא בסדר? אני בעייתית?" שאלה נ'.

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.