המשטרה תגרש אזרח גרמני ואזרח בריטי שנעצרו אמש (א') בשל הפרות סדר אלימות ותקיפת שוטרים בהר הבית. השניים, אזרחים אירופאים ממוצא ערבי, הגיעו לישראל לפני מספר ימים במטרה "להגן על אל אקצא".

ההתפרעויות אתמול בהר הבית. צילום: סוכנות TPS
ההתפרעויות אתמול בהר הבית. צילום: סוכנות TPS

העצורים, נביד מוחמד אשרף בן 33 ופרהד נורי סעיד בן 38, הודו כי השתתפו בהפרות הסדר האלימות ונעצרו אתמול במסגד בו שהו בימים האחרונים. בקשת המשטרה להאריך את מעצרם ביומיים התקבלה הבוקר בבית משפט השלום בירושלים. בכוונת המשטרה לגרשם בסוף ההליך.

כזכור, הפרות סדר אלימות בוצעו אמש  על ידי מוסלמים בהר הבית כנגד מבקרים יהודים וכוחות הביטחון, במהלכן נפצע שוטר באורח קל מיידוי אבנים המלווה בקריאות "אללה הוא אכבר". כוחותינו השיבו בשימוש באמצעים לפיזור הפגנות. כוח רפואה משטרתי העניק טיפול לשוטר שנפגע.

ההתפרעויות בהר הבית. דוברות המשטרה

על פי דיווח ערבי, המשטרה תגברה כוחות בהר. לפחות 2 מוסלמים עוכבו לחקירה במהלך ההתפרעויות. תחילה צומצמה הביקורים היהודים במקום, אך לאחר ההשתלטות על ההתפרעויות, הביקורים נמשכים באבטחה גדולה של המשטרה.

מהמשטרה נמסר אז כי "בצד ניסיונות של גורמים מוסלמים קיצוניים לשבש את שגרת הביקורים בהר הבית היום, מהלך הימים האחרונים של הרמדאן, פעלה משטרת ירושלים בנחישות והביקורים בהר הבית התקיימו כבשגרה". עוד נאמר, כי "בתוך כך עצרו השוטרים שני חשודים שתקפו שוטרים, שנפגעו וטופלו במקום. החשודים הובאו לחקירה במרחב דוד בסיומה יובאו בפני בית המשפט לדיון בעניינם".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20