ההתפרעויות בעזה. צילום: פלאש 90

 

גם סוף השבוע הזה בגבול העוטף עמד בסימן הסלמה. שיא האירועים ביום שישי סמוך לשעה 19:00, כאשר כלי טיס וטנק של צה"ל תקפו שתי עמדות של ארגון הטרור חמאס לאורך רצועת עזה. זאת בתגובה למספר רימונים ומטענים שמחבלים פלסטינים השליכו לעבר לוחמי צה"ל במהלך הפרות הסדר האלימות לאורך גדר המערכת.

כמה דקות קודם לכן קצין צה"ל נפצע באורח קל מרסיסי מטען צינור שהשליכו מחבלים. לקצין הוענק טיפול רפואי בנקודה.

גורם בצה"ל מסר: "ארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה. לוחמי צה"ל ימשיכו לסכל ניסיונות פגיעה באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל על מנת להגן על גבולות מדינת ישראל ואזרחיה".

הרוג פלסטיני מפגיעה עצמית

כבר בשעות הצהרים היה ברור כי האירועים בעוטף מסלימים. בשעות הערב התקהלו כ-13,000 מתפרעים במספר מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה, הבעירו צמיגים, יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר לוחמי צה"ל וגדר המערכת.

מחבלים זרקו שני רימונים לעבר רכב צבאי בצפון הרצועה לעבר הכוחות ומטעני צינור לעבר הלוחמים. אין נפגעים לכוחותינו. לוחמי צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ופועלים בהתאם להוראות הפתיחה באש.

ההתפרעויות בעזה. צילום: פלאש 90

 

מאוחר יותר דיווחו הפלסטינים בעזה על נער אחד הרוג ויותר ממאה פצועים. הפלסטינים טענו כי נער בן 14 נורה על ידי הלוחמים, אולם לקראת צאת השבת מסר אביחי אדרעי, דובר צה"ל לתקשורת הערבית, כי לא מדובר בהרוג מאש כוחותינו. "הילד שאדי עבד עלאל, בן ה-14, שנהרג אתמול בהתפרעויות על הגדר, לא נפגע מאש צה"ל אלא 'מפגיעה עצמית של אבן שנזרקה תוך כדי הפרות הסדר'", הבהיר אדרעי.

כמו כן, כוחות צה"ל זיהו תשעה חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום הרצועה. החשודים חזרו מיד לשטח הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי "בעקבות התפרעויות האלימות לאורך הגדר ברצועת עזה, לוחמי צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ופעלו בהתאם להוראות הפתיחה באש למול ניסיונות חבלה בגדר ולפגיעה בלוחמי צה"ל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא