No Tag To Print

אחרי שקיבל את הנחיות הבעלים, בן זקן נפרד מבניון. צילום: פלאש90
אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

ההתאחדות לכדורגל, תתעוררו – צוחקים עליכם!

אלי טביב ממשיך לנהל את בית"ר ירושלים באופן מוחלט בלי חשבון, אבל בהתאחדות לכדורגל ממשיכים לטמון את הראש בחול. מי שאין לו את האומץ לטפל בטביב – מוטב שיילך הביתה

אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

שלום לך מר עופר עיני, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, שלום גם לך מר רותם קמר, מנכ״ל ההתאחדות לכדורגל, שלום לך עו״ד ניר רשף, תובע ההתאחדות וברוך הבא עו״ד עמית פינס, למוסד שמאבד מערכו מיום ליום. ברכות על הבחירה לתפקיד היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל.

בקרוב נחגוג את חג הפורים, אולי הגיע הזמן שתפסיקו להיות בת יענה, תרימו את הראש שלכם מהחול ותתחפשו, לפחות ליום אחד, ליו״ר התאחדות, מנכ״ל התאחדות ויועץ משפטי של המוסד הזה שממשיך להתעלם בצורה שיטתית מהעובדה שאלי טביב, הבעלים של בית״ר ירושלים, מפר בצורה גסה את עונש ההשעיה שלו מניהול המועדון תוך שהוא מתעלם ממוסדות השיפוט של ההתאחדות לכדורגל, מזלזל בכל בעלי התפקידים הבכירים ואומר לכולם בגלוי, בלי בושה, שהוא לא רואה אותם ממטר.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

כן אדון עופר עיני, אתה קראת לפני מספר שבועות לנשיא בית הדין העליון, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, לעשות סדר עם הקרקס שעושה לכם טביב. ומה קרה מאז? היועץ המשפטי פינס זימן את טביב ואנשיו לקרקס במשרדי ההתאחדות לכדורגל. אחרי הסיפורים של טביב ואנשיו ואחרי האיומים של אנשי ההתאחדות, טביב יצא מבניין ההתאחדות והמשיך לצפצף על כולם. על עיני, על קמר ועל פינס.

בהתאחדות לכדורגל חכמים על קטנים. כאשר בעלים של קבוצה קטנה יוצא נגד מוסדות השיפוט של ההתאחדות הוא מיד מקבל זימון לבית הדין בגין ביזוי מוסדות ההתאחדות. גם מאמנים שמבקרים בצורה מעליבה שופטים אחרי טעויות שיפוט במשחק קבוצתם, מקבלים זימון לבית הדין או דרישה מהתובע להתנצל מיד על הדברים שנאמרו לפני העמדתו לדין. ומה עושים במסדרונות ההתאחדות לכדורגל בסוגיית טביב? כלום. כולם מפחדים. מפחדים שטביב יעשה להם בית ספר, מפחדים לטפל ברצינות במעורבותו של טביב במועדון שבבעלותו.

רותם קמר. צילום: ההתאחדות לכדורגל
רותם קמר. צילום: ההתאחדות לכדורגל

 

גורמים משפטיים בהתאחדות אומרים להגנתם שהם לא יכולים להסתמך על פרסומים בתקשורת כדי להעמיד את טביב לדין. קשקוש. המציאות הנוכחית נוחה לכולם בהתאחדות. מדי פעם התקשורת תעסוק במעורבות של טביב בניהול המועדון ובהחלטות המקצועיות, מקבלי ההחלטות הבכירים בהתאחדות יטמנו את ראשם בחול ויעצמו עיניים עד יעבור זעם. בין לבין יהיה שקט בתקשורת בנושא ובהתאחדות ירימו את הראש ימשיכו בשגרה וכאילו לא היה כלום. אבל אם קובי רפואה יבזה את מוסדות השיפוט של ההתאחדות יעביר הוראות מהיציע כאשר הוא מרצה עונש הרחקה, הוא מיד יועמד לדין ויוענש. אם רוקאביצה יכתוב פוסט קצר ובו ביקורת נגד השופט במשחק הוא יקבל מיד איום בהעמדה לדין אם לא יתנצל. כך פועלת ההתאחדות. היא מאיימת ומענישה את השחקנים והמאמנים, היא חזקה על חלשים והיא קטנה מול טביב.

בהתאחדות לכדורגל יושבת חבורה של פחדנים. הפחדן הגדול ביותר שם הוא המנכ״ל רותם קמר. הוא אוהב לעסוק רבות בענייני אופ״א, שם יש הרבה טיסות, בתי מלון, אירוח של מלכים. שם בשוויץ לא צריך להתלכלך, הכל שם נקי. קמר הוא לא מהמנהלים שאוהבים לצאת למלחמה. קמר אגב הוא אחד מחברי הוועדה להעברת זכויות, אותה ועדה שקבעה את העונש ההזוי לטביב, והוא אחד מאלה שלחץ שההחלטה תתקבל פה אחד. כאשר מנכ״ל ההתאחדות לכדורגל רוצה, הוא יודע להיות אגרסיבי. זה קורה בעיקר מול העובדים שלו. אלה הכפופים לו. עליהם הוא יודע לצעוק ולהשתולל. אבל מול המועדונים הגדולים, מול האנשים החזקים, הוא תמיד שומר על איפוק ומתרחק ממלחמות.

יוסי בניון נפרד מחבריו לקבוצה ומהאוהדים, הבוקר. צילום: יונתן סינדל: פלאש90
יוסי בניון נפרד מחבריו לקבוצה ומהאוהדים, הבוקר. צילום: יונתן סינדל: פלאש90

 

כאשר קמר רצה הוא ידע להתערב בעבודתם של תובע ההתאחדות והיועץ המשפטי של ההתאחדות, במקרה של טביב, משום מה, הוא שומר על שתיקה. באירועים הרבים באופ״א ובטקסים שההתאחדות מקיימת, קמר יודע היטב לדבר ולהוציא הודעות לתקשורת. מנכ״ל ההתאחדות לכדורגל יודע בדיוק מתי טביב התערב בניהול המועדון, הוא יודע מה מותר לו ומה קבעה הוועדה. בדיונים שקיימה הוועדה לפני ההחלטה על העונש, קמר היה פעיל מאוד. הוא התעקש ובדק כל סוגיה וכל הצעה שהועלתה בנוגע לעונש. על כל דבר היה לו מה לומר. אבל כאשר התקבלה ההחלטה, הטקסט שנכתב, המילים שנבחרו בהחלטה היו כאלה שהשאירו מקום לספק. הצבע האפור בולט מאוד בהחלטה שהוועדה כתבה. מלבד העובדה שיו״ר הוועדה שרה ברוש, היא שופטת בדימוס, קמר עצמו עו״ד בהשכלתו ומבין דבר או שניים בחשיבותם של המילים והניסוח בין השורות, אותו ניסוח שמאפשר לטביב לצחוק על ההתאחדות, על בתי הדין ועל השופטים בדימוס המכהנים בתפקידים השונים במוסד שמפגין חולשה והתרפסות מול טביב.

הגיע הזמן, במיוחד אם עופר עיני רוצה להתמודד לקדנציה נוספת, לקחת את פרשת אלי טביב לידיים ולעשות כאן סדר. בין טיול עסקים לחופשה פרטית מעבר לים, עיני צריך להוכיח שההתאחדות לכדורגל בראשותו מסוגלת להתמודד עם כל מי שצוחק ומזלזל במוסדות השיפוט שלה. הכי קל לומר שאין ראויות, קשה להוכיח את מידת מעורבותו של טביב במועדון, האמירות הללו של בכירי ההתאחדות בשיחות סגורות ובשיחות עם התקשורת, הם חלק מהבעיה שלהם. הם פוחדים להתעסק בסוגיה גם בגלל שהם יודעים שהם חלק מהבעיה. הם יצרו את הבעיה, בעיקר קמר המנכ״ל. הוא אחד מאלה שהוביל לעונש המטופש שהטילו על טביב, עכשיו קמר מתקשה להיות זה שמודה כי העונש מטופש. בהתאחדות רק מחכים שהזמן יעבור. שהשנתיים יחלפו. מי שאינו מסוגל לתקן את הטעות שעשה, מי שאין לו את האומץ לטפל בטביב – מוטב לו ללכת הביתה.

אלי אוחנה. צילום: פלאש90
אלי אוחנה. צילום: פלאש90

 

האדונים עיני, קמר, רשף ופינס. הנה מספר דוגמאות למעורבותו של טביב בניהול מועדון בית״ר ירושלים:

  • אלי טביב יושב בפגישות עם סוכנים ושחקנים ומנהל את המו״מ הכספי. הוא נפגש לא פעם עם עידן ורד ואביו ונפגש עם סוכן השחקנים אבי נמני גם בנוגע למו״מ עם ורד.
  • אלי טביב מגיע לבית וגן ומנהל פגישות עם שחקנים ומאמן הקבוצה. טביב נכח בפגישה עם יוסי בניון ואלי אוחנה. הנוכחות של הבעלים בבית וגן היא לא רק כדי להיפגש עם החשב ולדון עמו בנושאים הכספיים כפי שהוועדה התירה לו לעשות.
  • טביב מנהל את כל הנושא המקצועי. הוא מעביר הנחיות למאמן בני בן זקן בבית וגן, בטלפון ובמשחקים עצמם. מצלמות הטלוויזיה תפסו אותו לא פעם מנהל את העניינים בניהול המשחק.
  • ההתנהלות מול יוסי בניון היא בעיקר של טביב. הוא קיבל את ההחלטות שהובילו לעזיבתו של בניון. טביב אחראי ישירות לדקות המשחק של בניון ולהשפלתו המתמשכת והמביכה.
  • בהתאחדות העדיפו להתעלם כאשר שרון מימר סיפר אחרי שפוטר שהוא קיבל הוראות מטביב. גם העובדה שהמאמן אמר בפיו כי טביב מנהל את המועדון, עיני, קמר, רשף ואפרים ברק, היועץ המשפטי שהיה באותה תקופה, העלימו עין. יותר נכון שמו אטמי אוזניים.
אחרי שקיבל את הנחיות הבעלים, בן זקן נפרד מבניון. צילום: פלאש90
אחרי שקיבל את הנחיות הבעלים, בן זקן נפרד מבניון. צילום: פלאש90

 

בהתאחדות יכולים בקלות, אם רוצים, להוכיח שטביב מפר את עונש ההרחקה שלו. לא צריך אמצעים מיוחדים, לא חברת חקירות, לא תקציב ולא מאמץ. צריך רק אומץ ורצון אמיתי לטפל בפרשה הזו, שמטילה כתם גדול ושחור על ההתאחדות. אם יש לעיני, קמר, רשף ופינס עוד קצת כבוד, הם לא יכולים להמשיך ולהתעלם מהבושה שטביב גורם למוסד ההתאחדות. קשה להאמין שאנשים מכובדים ובעלי תפקידים בכירים כאלה הפכו לפחדנים. בינתיים טביב ממשיך לנהל את המועדון ולהעביר הוראות מארצות הברית. הוא נופש במיאמי וצוחק על כולם בעיניים. על עיני, על קמר, על רשף ופינס.

It is not Android