דף הבית > ספורט > ההתאחדות זימנה את טביב ואוחנה: "מבקשים הבהרות"

ההתאחדות זימנה את טביב ואוחנה: "מבקשים הבהרות"

בעקבות הפרסומים על מעורבותו של הבעלים המושעה של המועדון, השניים זומנו לפגישה בטרם יתקבלו החלטות. גורם: "ההתאחדות לא מעוניינת לדעת את האמת"

אלי אוחנה, אלי טביב ושרון מימר במסיבת העיתונאים. צילום: משה בוקר
אלי אוחנה ואלי טביב במסיבת העיתונאים. צילום: משה בוקר

 

להתאחדות לכדורגל אין ממצאים כלשהם לגבי מעורבותו של אלי טביב בניהול מועדון בית״ר ירושלים. בעקבות ההחלטה לזמן את הבעלים טביב ומחזיק זכויות הניהול מטעמו, אלי אוחנה, לפגישה בהתאחדות לכדורגל, לפני נקיטת אמצעים נגד טביב והמועדון, בבית״ר ירושלים נערכים לפגישה אליה יגיעו עם עורכי הדין של הקבוצה.

בבית״ר ירושלים לא מתרגשים מהמכתב שנשלח אליהם ממנכ״ל ההתאחדות רותם קמר שהחליט על זימון הפגישה וכתב בין השאר: "לאחרונה פורסמו ידיעות בתקשורת על מעורבות לכאורה של אלי טביב בניהול הקבוצה. מעורבות שכזו, אם אכן התבצעה באופן כלשהו למן מועד העברת הזכויות ואם קיימת, עומדת בניגוד להחלטות שהתקבלו לאחרונה במוסדות ההתאחדות. בטרם נשקול את צעדינו בעניין, נבקש לקבל התייחסות והבהרות מפורטות בכתב לגבי ידיעות אלו. הנכם מתבקשים להבהיר את העובדות ואת עמדתכם בעניין ביחס למעורבות בניהול הקבוצה באופן כללי ובהחלטות המקצועיות בפרט".

״עצם העובדה שבמכתב עצמו כותב מנכ״ל ההתאחדות כי הוא מסתמך על פרסומים בתקשורת בלבד מבהירה עד כמה ההתאחדות לא מעוניינת באמת לדעת את האמת אלא רק להרגיע את התקשורת״, אמר גורם בכיר בהתאחדות לכדורגל. עד כמה ההתנהלות בנוגע לבדיקת מעורבותו של טביב בניהול המועדון אינה רצינית, תעיד העובדה שתובע ההתאחדות, עו״ד ניר רשף, כלל אינו מעורב בנושא. התובע עצמו הביע את דעתו על טביב בשיחה עם גורמים בכירים בהתאחדות ואמר: ״אין על מה להעמיד את טביב לדין. לא מעמידים אדם או קבוצה לדין על פי פרסומים בתקשורת, אם זה היה עובד ככה כל היום הייתי מעמיד אנשים לדין״, ציין התובע רשף והוסיף: ״העמדה לדין מתבצעת רק על פי ראיות ולא קשקושים בתקשורת״.

משרדי ההתאחדות לכדורגל
משרדי ההתאחדות לכדורגל

 

טביב עצמו יטען בפגישה בהתאחדות כי אינו מעורב בניהול המועדון אולם הוא מעורב בנושאים הכספיים בהתאם להחלטת הוועדה להעברת זכויות שקבעה כי הבעלים יעמיד תקציב וערבויות למועדון אך יהיה מעורב בניהול עצמו. הבעלים יטען כי כל הסמכויות וההחלטות בניהול המועדון הם של אוחנה. נציגו של טביב יטען בדיון כי בהחלטת הוועדה לא מופיע בשום מקום שאסור לטביב להגיע למשרד שלו בבית וגן או למשחקים. בדוחות המשקיפים לא מופיע כי טביב נכנס לחדר ההלבשה לפני משחקים או במחצית, עוד יטען אוחנה כי טביב מתנהל בהתאם להחלטת הוועדה והם לא אחראים לפרסומים שונים בתקשורת שנובעים בין השאר בגלל רצון של העיתונאים להביא כביכול סקופים.

גורם בכיר מאוד בהתאחדות המכיר היטב את תיק טביב והחלטת הוועדה אמר: ״מי שקורא היטב את החלטת הוועדה מבין שהיא נכתבה בצורה מעורפלת, לא ממש שחור לבן. מי שכתב את הטקסט בחר במיוחד במילים שישאירו דברים מסוימים מעורפלים. לא היה כאן רצון להתמודד עם הבעיה מההתחלה והכוונה הייתה להשאיר מקום אפור בדיוק למציאות הנוכחית בה מתנהל טביב. אין כאן באמת רצון להילחם במעורבות של טביב אלא רצון להראות שההתאחדות עושה משהו והמשהו הזה יגרום לטביב להוריד פרופיל, תקשורתי לפחות, ולכולם תהיה סיבה טובה להמשיך הלאה עד לסיום העונש״.

אוחנה יעלה בפגישה כמה דוגמאות שיוכיחו כי הוא מנהל את המועדון בלי מעורבותו של טביב גם בהחלטות הגדולות, הוא יציג למשל את העובדה שהתקשורת ממציאה סיפורים, כמו למשל הפרסומים הרבים שאלי טביב מינה את גיא לוי למאמן אחרי ששרון מימר פוטר, אוחנה יציג את העובדה שאלי כהן השריף מונה למאמן רק בגלל שהוא עצמו החליט למנותו, כמו גם המאמן האחרון בני בן זקן. בנוגע לדברים של מימר בתקשורת כי טביב מעורב וניהל את העניינים, בית״ר תביא דוגמאות מהתקשורת שפורסמו בהן מימר טוען שרק אלי אוחנה מנהל את העניינים. עורכי הדין של טביב יציגו, אם ייאלצו, את מימר כמי שאינו יציב ואמר דברים הפוכים לגמרי ורק אחרי שפוטר אמר דברים אחרים.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

האלוף האולימפי מוכר את מדליית הזהב שלו

גל פרידמן, זוכה מדליית הזהב בגלישת גלים באולימפיאדת אתונה ב-2004, פרסם למכירה את המדליה והגלשן. פרידמן: "מחפש תותח שמבין באיי ביי למכירת מוצר נדיר והיחיד מסוגו בארץ''