התביעה שאחרי הסערה: לאחר שנבחרת ארגנטינה ביטלה באופן פתאומי את המשחק מול , חברת ההפקה ‘’ וההתאחדות הישראלית לכדורגל שוקלות לתבוע. עפ”י דיווח ב’ספורט 5′, נגד הארגנטינאים מתגבשת תביעה על סך 5 מיליון דולר.

ליונל מסי במדי , מאי 2018. צילום: רויטרס

“בהסכם כתוב שרק במצב של מלחמה אפשר לבטל את המשחק”, אמר היום (ד’) מנכ”ל קומטק, דני בנעים, “אנחנו עוד לא שם. אין עילה מוצדקת לביטול. הם היו יכולים להגיע בשבת בצהריים, לשחק ולטוס לרוסיה. יהיה להם קשה לפצות אותנו. מדובר בהתאחדות לא עשירה”.

“יש 70 מדינות שרכשו זכויות שידור למשחק והם קיבלו ממני תוכניות בטיחות. ג’יבריל רגוב עשה לנו פיגוע”, סיפר בנעים והבהיר: “אין קשר בין אם המשחק היה מתקיים בחיפה או בירושלים. האיומים הפחידו אותם, איימו על המשפחות שלהם בבואנוס איירס, הגיעו עד הבתים שלהם”.

ג’יבריל רג’וב מודה למסי על ביטול המשחק. צילום: רויטרס

לדברי בנעים, ההחלטה שלא להגיע התקבלה ע”י קפטן הנבחרת ליונל מסי וחאבייר מסצ’אנו. רמזים מטרימים לכך פיזר שלשום אביו של מסי. לאחר מאמצים דיפלומטיים גם מצד רה”מ בנימין נתניהו הכריז היום באופן רשמי יו”ר ההתאחדות הארגנטינאי כי המשחק בוטל.

יו”ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית: “מגיע לכם”

המשחק שהיה אמור להתרחש במוצ”ש באצטדיון טדי בירושלים עלה לכותרות מסיבות רבות, אך לבסוף בוטל שלושה ימים טרם קיומו בעקבות לחצי ה-BDS ואיומים ברצח שחקני נבחרת ארגנטינה ובני משפחותיהם בידי גורמי טרור.

לפי דיווחים שונים, הקש ששבר את גב הגמל הוא מייצג לו היו שותפים כ-15 מפגיני BDS שעמדו מחוץ למגרש בו התאמנו הארגנטינאים ובידיהם חולצות של קפטן הקבוצה, ליונל מסי, כשהם ספוגות לכאורה בדמם של תושבי עזה.

מאחורי הלחצים על הנבחרת הזרה עמד, בין היתר, יו”ר התאחדות הכדורגל הפלסטיני, ג’יבריל רג’וב, שאמר במסיבת עיתונאים כי “מירי רגב אחראית על האסון – אם אתם קוראים לו כך. שיפסיקו לתמוך במשטר הגזעני פשיסטי שמירי רגב וביבי מובילים. אני קיוויתי שהצד הישראלי ירחיק את הספורט מפוליטיקה. אז אני אומר לימין הישראלי ולמירי רגב: זה מה שמגיע לכם”.

מחאת הערבים מחוץ למחנה האימונים של נבחרת ארגנטינה. צילום: רויטרס
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.